Březen 2008

What's wrong..?

24. března 2008 v 17:18 | Ashuleii |  In my mind
Nevím, co to se mnou je.. Ale nic se mi nechce. A co by se mi zas chtělo, tak to nemůžu.
Měla bych udělat hodně věcí, ale nemam na ně náladu. Mam chuť.. Mam chuť na nějaký naprosto jiný činnosti. Vlastně se nemam nějak špatně, je mi tak normálně, jen se trochu nudim a něco chci a po něčem toužim....
Blah blah.
♪♫

Výsledek

24. března 2008 v 13:14 | Ashuleii |  Z mého pohledu

Míst k sedění 48

24. března 2008 v 10:51 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle
Dobré dopoledne:)
Omlouvám se, že jsem se pak už včera neozvala, jela jsem odpoledne ke kámošce a přespávala jsem tam, vrátila jsem se teďkon akorát..:)
Ehm, jak mi dopadla ta barva?:) Asi jsem měla pod to moc tmavý vlasy, nevidím skoro rozdíl. Fotky vám sem klidně dám, ale rudovlasá víla ze mě není:( Já jsem takovej nadšenej naivní blázen, všechno vidim pořád růžově a že to dobře dopadne a i tohle jsem nějak přecenila, očekávala jsem zářivou červeň a spíš mam jen.. Načervenalý odlesky:) Ale nevadí mi to, aspoň jsem udělala pro vlasy něco dobrýho, budou teď zdravější a taky pěkně voněj.
Jinak, u Duši to bylo moc fajn, koukaly jsme na filmy, povídaly si a bylo to celý takový příjemný, jako vždy:) Po desátý jsem nasedla na vlak a teď už jsem zas doma:) Zbytek dne asi strávím učením, za celý prázdniny jsem ani jeden sešit neotevřela a přitom toho mam docela dost:) Ale nervy z toho nemám, beru to s klidem, nějak bude:)
Přeju vám krásný velikonoční pondělí:-*

Z druhého jarního dne

24. března 2008 v 10:00 | Ashuleii |  Z mého pohledu
Další várka fotek z Prahy:)
Masarykovo nádraží. Očekávám příjez Zorky. Nemám co dělat, tak fotím:D

Dvacátočtvrtobřeznový

24. března 2008 v 5:00 | Ashuleii

Caca Rouge

23. března 2008 v 12:27 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle
Caca Rouge má nejčervenější odstín ze všech hen, které nabízíme. Odvážlivce, kteří ji použijí, obdaří výraznou rudou barvou západu slunce, která nejlépe vynikne v paprscích skutečného zapadajícího slunce, ale báječně vypadá také při umělém osvětlení v kancelářích, ve škole, v našem obchodě, u vás doma, zkrátka všude, kam se svou novou červánkovou hřívou vkročíte. Vaše vlasy budou něžně vonět po hřebíčku, rozmarýnu a citronu. Upozornění - tahle barva není pro tiché šedé myšky, které se chtějí ztratit v davu. Chcete-li však vyniknout a stát se nepřehlédnutelnou charismatickou rudovlasou vílou, vybrala jste dobře. Budete-li mít pocit, že si lidé ve vaší blízkosti náhle nasazují sluneční brýle, nedivte se - je to kvůli vašim novým nebezpečně zářivým vlasům. (z novin Lush Times:))
Tak tohle si nechám vytvořit na hlavě:D Včera jsem si v Lush koupila červenou henu, teď jdu na věc, jsem zvědavá, jak to dopadne:)
Jinak, dneska jsem krásně začla den. Vstávala jsem už ve 4:D Od pěti do sedmi jsem totiž byla v kostele, byla tam hrozná zima a chtělo se mi spát, ale nakonec to bylo docela hezký. Teď trávím výborný zapečený brambory se sýrem a je mi fakt fajn. Ještě se dneska ozvu, jak ta moje proměna v "nepřehlednutelnou charismatickou rudovlasou vílu" dopadla:))

Yummy!

23. března 2008 v 8:52 | Ashuleii |  Z mého pohledu

Dvacátotřetibřeznový

23. března 2008 v 7:00 | Ashuleii

Zorinka..:)

22. března 2008 v 20:44 | Ashuleii |  Z mého pohledu

Se Zorkou podruhé:)

22. března 2008 v 20:35 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle
Brý večer:)
Dneska jsem teda opět jela na výlet do Prahy a bylo to snad ještě lepší jak minule! Počkala jsem na Zorku na Masarykově nádraží a odtamtud jsme vyrazily do Palladia. Prošly jsme všechny 4 patra, ale rozhodně ne všechny obchody, jen ty oblíbený (Lush, Biooo, HM, knihkupectví, čajovnu..:)). Dvakrát nás zastavili nějací prodejci, jednou s leštěnkou na brýle a pak zas se zdravotním polštářem a pořád se nám to svoje zboží snažili vnutit:D Jeden s náma dokonce smlouval, tak se snažil, abysme si od něj něco koupili (3 takový polštářový válečky za 9 stovek, no nekupte to:D). Na oběd jsme zašly do vynikající indický restaurace, daly jsme si obě nějakou pikantní kuřecí směs se zeleninou a rýží a fakt jsme si pochutnaly:) Od dvou v divadle Kalich hráli toho HAMLETA (:D), to byl pro mě opravdu zážitek. Na muzikálu jsem byla předtím jen jednou, ale asi i proto, že hlavní roli měla Csáková, tak se mi to tak nelíbilo. Dneska mě to ale dostalo, herci byli úžasní, krásně zpívali, písničky byly taky moc pěkný a zamilovala jsem si Dashu, co hrála Ofélii:) Dokonce jsem při smrti Hamleta zatlačila slzu v oku, jak mě to dojalo. Potom jsme měli ještě něco kolem hodiny čas, tak jsme jentak procházely městem a u jedný čajovny bylo venkovní posezení, v tuhle dobu ale nepoužívané. Taky tam stála socha budhy (nebo něčeho takovýho). Pořídila jsem pár fotek, kdy mi Zorka se sochou pózovala a přišel k náma takovej bezdomoveckej pán a že nás obě vyfotí. Zori na mě, že s tím foťákem určitě uteče, ale on že ne, že je moravák a ať mu podržim toho potkana, co držel v ruce, že nás vyblejskne. Tak jo:) Pak se nás ptal, jestli nemáme drobný, tak jsem ho nasměrovala do složených rukou budhových, někdo tam dal pár kováků, asi pro štěstí:) Po pátý jel Zorce vlak, tak jsme se rozloučily a slíbily si, že se nejdýl v květnu zas sejdem (až budou státní svátky 1. a 8.), viď, zlato?:) Už se moc těšim:))

Dvacátodruhobřeznový

22. března 2008 v 7:00 | Ashuleii

České buchty

21. března 2008 v 20:29 | Ashuleii |  Yummy
Větší klasika snad ani neexistuje: povidlové, tvarohové, makové... Už pohádkový český Honza věděl, co je dobré!

Ingredience:

 • 500 g hladké mouky
 • 150 g másla
 • 50 g cukru
 • 40 g droždí
 • 2 žloutky
 • 250 ml mléka
 • 2 lžíce citronové šťávy
 • strouhanou kůru z jednoho citronu
 • 1 sáček vanilinového cukru
 • špetku soli
 • 250 g švestkových povidel (nebo tvarohové či makové náplně)
 • 100 g másla na vymazání pekáče

Příprava jídla:

1. Ze lžíce cukru, mouky a trochy vlažného mléka připravte kvásek. Až vykyne, smíchejte ho se zbytkem cukru a mouky, vajíčky, rozehřátým máslem, citronovou kůrou i šťávou, vanilkovým cukrem a trochou soli. Na závěr přidejte vlažné mléko (pozor, nesmí být horké). Zadělejte těsto a nechte ho přibližně hodinu kynout.

2. Položte těsto na pomoučený vál, rozválejte ho a nakrájejte na čtverečky o zhruba čtyřcentimetrové hraně. Teď přichází ideální chvíle na to, abyste zapojili děti: na každý čtvereček můžou dávat povidla (nebo tvarohovou či makovou náplň) a pak tvarovat buchty; okraje je třeba prsty pečlivě spojit. Vy mezitím v pekáči rozpusťte máslo a spolu se svými malými pomocníky do něj skládejte buchty. Každou po stranách ,vykutálejte' v másle, aby se po nakynutí neslepila se svojí sousedkou.

3. Troubu předehřejte na 200 stupňů, horkovzdušnou na 180. Buchty nechte v pekáči zhruba čtvrt hodiny kynout, pak je nahoře omastěte a vložte do trouby. Po pěti minutách snižte teplotu o dvacet stupňů a ještě půl hodiny dopékejte.

Ze šufliku..

21. března 2008 v 13:00 | Ashuleii |  About Ashu

Dvacátoprvobřeznový

21. března 2008 v 7:00 | Ashuleii

Audrey Hepburn

20. března 2008 v 21:11 | Ashuleii |  In love with..
Představovala nový typ krásy, určovala módu a eleganci, vedla neúnavný boj za dětská práva...

Audrey Hepburn je jedna z nejtypičtějších tváří filmu 20. století. Nejznámější je díky svým rolím v BEAKFAST AT TIFFANI'S, MY FAIR LADY a ROMAN HOLIDAY. Audrey představovala kombinaci šarmu, prudkosti, přitažlivosti i nevinnosti. Po její smrti v roce 1993 se stala oblíbeným objektem hodným velké úcty (již nějaký čas se nevěnovala filmu, ale práci pro UNICEF) ...bezesporu však zanechala nesmazatelný otisk ve světě filmu.
Já jí miluju... Pro mě je to naprosto andělská bytost.

Přátelé - 7.řada

20. března 2008 v 14:27 | Ashuleii |  In love with..
Hlášky z epizody Jen si tak trochu zdřímnout:)
Monica: Holky, pozvala jsem vás dneska na oběd, protože jsem uvažovala, kdo mi půjde za družičku.
Rachel (na Phoebe): Doufám, že to budeš ty.
Phoebe (na Rachel): Já doufám, že ty.
Rachel: Já taky!
Monica: Víte, napadlo mě, že vymyslíme systém, kdy se vystřídáme v chození za družičku. Dejme tomu, že Phoebe půjde mě-
Phoebe: Jasně, jooo!
Rachel: Dejme tomu!
Phoebe: Stejně.
Monica: Kdyby mě Phoebe šla za družičku, Rachel půjde Phoebe, já půjdu Rachel, takže se všechny vystřídáme a žádná nebude smutná.
Phoebs s Rachel v kavárně.
Phoebe: Ty, Rachel, až se budu vdávat, půjdeš mi za družičku?
Rachel: Chceš? Ach můj bože, Phoebe! To je prostě.. Momentík! Pokud ti půjdu za družičku, znamená to, že ty jdeš Monice!
Phoebe: Ahaa.. No.. Když myslíš.
Monica náhodou potká v restauraci ženu, co jí slyšela mluvit o zásnubách a gratuluje jí. Zeptá se pak na ní Chandlera.
Monica: Nebyla to tvoje holka z vysoký?
Chandler: Vydrž chvilku, hned to zjistím. … Počkej chvilku, hned to bude.. Ano, je to ona? (nese vysokoškolský album s fotkama)
Monica: Ježišmarja, je! Kdo je to?
Chandler: July Graffová, moje holka z tábora.
Monica: Rozešli jste se?
Chandler: Ne, pořád jsme spolu. … Jeli jsme na tábor dvakrát a pak jsem se s ní rozešel.
Monica: Proč?
Chandler: Protože když přijela potřetí, tak byla strašně obéé-éé..ééé….
Monica: Obézní?
Chandler: Já neřek obézní, já řek obéé-éé..ééé!
Ross příjde za Joeym po tom, co spolu usnuli při koukání na Smrtonosnou past na gauči.
Joey: Čau.
Ross: Jen ti vracím ty kazety.
Joey: Jo, hm.. Ty, Rossi, hele, asi bysme si měli promluvit o tamtom..-
Ross: Ne! Neměli!
Joey: Ano, měli! Poslyš, tak skvěle jsem si už dlouho nezdřímnul!
Ross: Já, já nechápu, o čem to mluvíš.
Joey: Neblázni, přiznej to! Že to byl tvůj nejlepší šlofík!
Ross: Zažil jsem i lepší…
Joey: Dobrá a kdy?
Ross: Tak joo, dobře, byl to ten nejlepší šlofík ze všech!
Joey: Ahaa!
Ross: A já to přiznal, ale s tím je konec, Joey!
Joey: Chci to udělat znovu.
Ross: My to ale už nesmíme dělat!
Joey: Proč ne?!
Ross: Protože je to divný!
Monica přemlouvá Chandlera, aby našel July a omluvil se jí.
Chandler: Dobře, udělám to, ale varuju tě, může to ze mě udělat lepšího člověka a to už nebude ten, do kterýho ses zamilovala!
Ross s Joeym testujou Phoebe s Rachel, aby vybrali, která bude lepší družička pro Monicu. Rachel má zvoleje říct projev.
Rachel: Eee.. Takže.. Znám, znám Monicu přibližně od svých šesti let. A kamarádím s Chandlerem od jeho 25. Ačkoliv působil jako šestiletý.. … Znám je zvlášť a znám je spolu. A znát je jako pár znamená, že jste skutečně v přítomnosti lásky. Takže bych ráda zvedla sklenku na Monicu a Chandlera. A na nádherné dobrodružství, do něhož se hodlají oba pustit. Nenapadá mě jiný pár, který je na tu pouť lépe připravený.
Joey (na Rosse): Pááni, já ti řeknu, že to rozhodování mi dalo zabrat.
Ross: Jo?
Joey: Ano, uvažuju, že půjdu nahoru a trochu si schrupnu na gauči. (provokativně na Rosse kounkne)
Ross: Proč, proč mi to vykládáš?
Joey: Hm.. Jen táák, jen jsem chtěl říct.. Kde budu. (Odejde za kavárny a chvíli po něm i Ross..:))
Monica má strach, že jí Chandler taky přestane mít rád, pokud ztloustne (třeba při těhotenství nebo tak) To, co Chandler řekne, se mi hrozně líbí…
Chandler: Já miluju Monicu. Takže se můžeš klidně nafouknout nebo scvrknout, stejně tě budu milovat.

My animals

20. března 2008 v 10:58 | Ashuleii |  Z mého pohledu

Dvacátobřeznový

20. března 2008 v 7:00 | Ashuleii

Pro srandu králíkům - sešitové umění

19. března 2008 v 20:07 | Ashuleii |  Z mého pohledu
Ehm... To vám sem dávám jen tak z legrace:) Jak jsem se teď učila tu bižuli, tak jsem tam našla pár mejch malůvek a.. Nenapadlo mě nic lepšího než to vyfotit a hodit to sem:) Nevim, co víc k tomu říct, je to prostě úlet:)

Sweet home!

19. března 2008 v 14:18 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle
Zažívám stav naprostý euforie a výborný nálady:) Zrovna jsem dorazila domů, 6.hodinu jsem si napsala písemku z dějáku a když jsem měla hotovo, utekla jsem na autobus, naštěstí jsem ho stihla, takže jsem doma o spouustu hodin dřív, než bych normálně ve středu byla:)
Je mi nádherně..:)
Na tohle jsem se těšilaaa...! Mít všechno to skvělý lenošení a prázdninování před sebou:) Samou radostí ani nevim, co dělat dřív, chci toho udělat tolik:) Zatím jen tak pobíhám po domě a raduju se, skáču od jednoho k druhýmu a mám pocit, že VŠECHNO dobře dopadne. Všechno. Věci kolem školy, vztahů, celosvětový záležitosti, můj život, všechny problémy.. Lála lááá:)