Dependance

11. března 2008 v 15:25 | Ashuleii |  In my mind
Vyjímečně je titulek k tématu:)
Závislost.
Jste na něčem závislí? V dnešní době určitě každej na něčem. Nemyslím jen materiální hodnoty, třeba ke svýmu životu potřebujete neustálej adrenalin a vzrušení.. Někdo nemůže žít bez svýho psa, bez umění, bez hudby.. A nebo bez lidí.
Já jsem teda určitě závislá na svojí mamce. Nejen proto, že jsem ještě docela dítě, potřebuju její lásku, bezpečí, který mi dává, milý slovo, povzbuzení.. Taky si nedokážu představit život bez přátel. Opravdový přátele bych vypočítala na prstech jedný ruky (možná bych si pomohla i druhou, nevím jistě..:)). Znám je už dlouho a oni mě, navzájem víme, co od sebe můžem čekat, podporujem se, rozumíme si, aniž bysme řekli slovo, je nám spolu hezky.. Znáte to:) Pak mám ještě hodně kamarádů, který jsem poznala díky internetu, s pár jsem se setkala ve skutečnosti a vztahy jsou to moc pěkný, jen nás od sebe dělí dost kilometrů. To ale neznamená, že by pro mě ty lidé znamenali něco míň..!:)
Mamka má kamarádku, která bydlí někde u Rumburku nebo někde v těch místech, spíš je to asi vesnice. No a žije sama, v maringotce, má spoustu zvířat, o který se musí starat a co tak vím, má jen mou mamku. Právě teď jsem tu sama, protože mamuš jela za touhle paní Jitkou:) Někdy na jaře si od ní asi přivezem koníka..:)) No a mamka tam jezdí tak jednou do měsíce, možná i míň, jako učitelka nemá tolik času a bejvá unavená ze školy, takže o víkendu chce většinou odpočinek, ale někdy přece jen jede na vejlet. A když ne, tak každej den třeba dvě hodiny s Jitkou telefonuje (maj nějakej výhodnej paušál:)). Myslím, že tohle je určitá forma závislosti, protože jakmile J. mamku prozvoní a ona se hned neozve, tak ta už vyšiluje. A žárlí na mamčiný ostatní kamarádky a hned se kvůli všemu urazí a vzteká se:D Taky má dost zvláštní pohled na současnou politickou situaci, takže se s mamkou občas docela hádaj:D Někdy už taky chci, aby dotelefonovaly a třeba s mamkou koukáme na film a Jitka zavolá, to je taky super:D No nic, to jsem se trochu dostala někam jinam:)
Takže se ptám, jak jste na tom vy a vaše závislosti?:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elisabeth | Web | 11. března 2008 v 16:00 | Reagovat

Co tu dělají ty reklamy :D? Pryč s nima..:)) btw. mně se moc Mischa celkově nelíbí..není můj typ:)..A jsem závislá na mamimce, na svých psech a na čokoládě(toho se snažím zbavit)..to jsou asi ty největší závislosti, ale pokud bysme to slovo vzaly do detailu..najde se určitě plno dalších věcí, na nichž je člověk závislý a ani si to třeba neuvědomuje..:) vzduch, spánek..i to jídlo (ať už je to k vzteku jak chce:) a nebo třeba internet:D A taky si myslím, že se závislosti dají rozdělit na dobré a prospěšné a na škodlivé..:) A ze všeho nejvíc nenávidím závislost na cigaretách, kterou má moje mamka:(

2 Verunka | Web | 11. března 2008 v 16:13 | Reagovat

ja jsem zavisla na svem pejskovi:o)zeptej se prosim Tvoji mamky,jak se ta vesnice jmenuje...dekuju:o)

3 Elisabeth | Web | 11. března 2008 v 17:14 | Reagovat

Ale já jsem se nezlobila ani předtím..:) bylo mi to líto a to je rozdíl..:) jo a četla jsem tvůj inzerát na lidech :D a zní originálně..:)

4 Petruša | E-mail | Web | 11. března 2008 v 17:17 | Reagovat

Nejprve, než se dostanu k článku, tak ještě budu reagovat na předešlé. Já vím, že máš speciální rubrika na DA, ale taky by jsi tam mohla dát třeba 3 fotky z DA a jednu fotku od někud jinud, ale byla by k tématu, hezká a tak:-D Takže jsem se jen ptala..promin:c)

K té závislosti na lidech. Já měla taky podobný vztah k jedné kamarádce asi jako ta Vaše paní Jituš. Sice jsem nikdy nevyšilovala, ani nikomu nevolala 2 hodiny, nebo něco podobného. Navenek (ani té osobě) jsem to nedávala znát, ale pocit osamělosti Tě někdy váže k určitý osobě jako k vidině záchrany. Možná ji někteří závisláci považují za dokonalou, výjmečnou, ochranitelskou, naslouchající, kdo ví co ještě...

Naštěstí jsem si to uvědomovala, a byl to jen pocit, takže jsem ve skutečnosti s ní nebyla skoro vůbec, ale možná chápeš, jak to myslím..

Já tu paní na jednu stranu chápu, protože být úplně osamělá (když nebudu počítat zvířátka) musí být opravdu těžké. Pro ni bude konverzace a výlety Tvojí maminky jako vysvobození ze všední samoty. Na druhou stranu, všeho s mírou:c) Jakákoliv závislost není dobrá, pokud bere pojem *závislost* opravdu doslova..

A chtěla jsem se zeptat..Vy budete mít koníka? Jako opravdickýho velkého koně?:c) To je úžasné, vy jste taková hezká farma:c)

5 Daisy | Web | 11. března 2008 v 17:56 | Reagovat

krásné odpoledne, tak já jsem emočně závislá na svým příteli,kočkách a existenčně na svý práci :-))) a taky na přestavování a zařizování našeho společného bydlení...,je toho tolik a taky musím vidět každý díl House, miluju polomáčený sušenky a buchty, co si doma peču a pouštím si moje milované Offspring.....:-)))))

P.S. to chování mamčiny kamarádky zavání psychickým vydíráním, taky jsem měla jednu takovou známou a časem se z toho stalo doslova peklo, že jsem musela přestávat brát pokaždý telefon.....člověk by si měl udělat čas pro sebe a uchránit si soukromí v rodině, jinak může takový přátelství občas přerůst do nepříjemných dimenzí.... :-(

6 posh.exe | Web | 11. března 2008 v 17:58 | Reagovat

a ja jsem zavisla na L, a to tady kazdej vi, a uprimne me to desi, protoze to byl jedinej clovek, na kteryho jsem se mohla spolehnout, takze jiste chapes, ze ted nemuzu poradne ani dejchat, ale jemu je to fuk a stejne si me nevsima:)

takze ja uz lidem prestavam verit, akorat me to zranuje.

zviratka ti zavidim, my mame jen morce a kralika, ale jsem rada aspon za ne:)

7 Bylinka | Web | 11. března 2008 v 18:42 | Reagovat

Ta Jitka musí mít tvoju mamku strašně ráda a docela ji chápu, jestli nemá nikoho jiného...

Já mám závislostí spoustu :)

1) kamarády. Bez nich by to nešlo, jsou to prostě lidi, na které se můžu obrátit kdykoli s čímkoli a vím, že nezklamou. Prostě, jsou moje jedna velká (léčivá) droga a jsem na nich závislá :)

2) čokoláda. Každý tvrdí, že je na čokoládě závislý, ale u mě se tato "porucha" projevuje dost intenzivně :-)

3) Život. Jojo, jsem závislá na životě :) Prostě, vážím si toho, že žiju a snažím se ho prožít co nejlíp a hlavně né nadarmo :)

4) hudba. Tak  bez té nežiju :-) pomáhá, když nejsou nablízku přátelé...

5) Brumla. Můj fajňúčký pejsek, kterého máme sice zatím jen pár měsíců, ale když su den bez něho, začínají se projevovat první známky absťáku :-)

8 Dreamy | Web | 11. března 2008 v 20:21 | Reagovat

Jitka má Tvou maminku jistě moc ráda, když vlastně kromě ní nemá nikoho, žije opuštěně.

A co dodat k závislostem? Vycházky do přírody, jízda na kole, příjemná hudba, čokoláda :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama