Duben 2008

Třicetidubnový

30. dubna 2008 v 7:00 | Ashuleii

Prohibition vs. command

29. dubna 2008 v 17:01 | Ashuleii |  In my mind
V jedenáctém modulu anglický učebnice intermediate od Sarah Cunnigham a Peterea Moora (hoodně důležitá informace:)) teď bereme Rules and freedom a dnešní hodinu jsme se bavili o tom, co jsme jako malí museli nebo nesměli, jaký nesmyslný zákazy a příkazy nám rodiče dávali, jestli nás doma mlátili, nechali klečet na hrachu… Zase jsem si uvědomila, jakou mám doma pohodu. Taťku vídám jen občas o víkendech dřív to bylo pravidelně jednou za 14 dní, teď už to tak striktně nedodržuju žiju doma jen s mamkou a s tou mám moc pěknej vztah, spíš přátelskej a založenej na domluvě. Nevzpomínám si, že by mě kdy zmlátila. Občas jsem provedla pěknou blbost, tak mě seřvala, ale nikdy se na mě nevydržela dlouho zlobit. Pamatuju si, jak jsem jako malá nosila mrtvýho krtka v kapce. Ani nevim proč, měla jsem ho ráda. Byl to kámoš. Nebo jsem vždycky něco rozbila, zapomněla nebo ztratila, na to jsem byla expert. Snad jsem z toho už trochu vyrostla.. Když na to tak myslím, tak pokud by bylo po tátově, tak bych určitě nesměla mít blog, dávat na něj svoje fotky nebo nedejbože scházet se s lidma z internetu! Jsem ráda za mamku. Opravdu moc, nejvíc, jak jen to jde.
Kdož by měl chuť, nechť se svěří s nějakou svou vzpomínkou na dětství, budu ráda:)


Piškvorky

28. dubna 2008 v 17:45 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle
Chochooo, dneska jsem měla krásný ráno:) V půl sedmý mi zazvonil budík, ale nebyla jsem schopná vykopat se z postele.. Tak jsem se ještě chvíli válela, pak už bylo čtrvt na osm nejvyšší čas vyrazit do školy a mamka na mě taky z postele:) zavolala, prej co mám první hodinu. Okamžitě mi byly jasný její úmysly, takže jsem ležérně odpověděla, že jen němčinu, na který nikdy nic neděláme, takže mě tam určitě postrádat nebudou. Tak jsem šla až na druhou hodinu:D Ráno jsem si ještě pěkně ležela v peřině, nechala na sebe svítit jarní sluníčko, poslouchala jsem ptačí štěbetání.. A byla to krása:) O velký přestávce jsem pak ve škole fotila zvolení novýho předsedy školního parlamentu stal se jím spolužák, držela jsem mu palec a vyšlo to! a třetí hodinu nám odpadla čeština, protože říďa řešil nějaký záležitosti. Dostala jsem dvojku z fyziky, z čehož jsem měla nehoráznou radost a osmou hodinu jsem se Šárkou hrála piškvorky vyhrála jsem nad ní 7:5, jsem prostě dobrá:), protože jsem lenoch a nechtěla jsem si dělat zápisky o moci a deviantech. Po škole jsme se couraly městem a zakotvily na náměstí na lavičce, pozorovaly kolemjdoucí a bylo to fajn..:)
A teď mě omluvte, jdu spát, dnešek mě nějak zmohl:) Objevím se tu nějak navečír...
Miluju rozkvetlý třešňový kvítka♥

Tvarohový koláč s medem

28. dubna 2008 v 10:37 Yummy
Jemná a voňavá směs vanilky, skořice, mandlí a medu... to je ta pravá hřejivá zimní lahoda!
Autor: Apetit

Ingredience:

 • 170g hladké mouky
 • 70g másla, studeného
 • 70g moučkového cukru
 • 1 vejce, našlehané
Na tvarohový krém:
 • 70g másla
 • 150g krupicového cukru
 • 350g plnotučného tvarohu
 • 4 lžíce medu
 • 3 vejce, žloutky a bílky odděleně
 • 20g hladké mouky
 • semínka z jednoho vanilkového lusku


Nedělní ráno

27. dubna 2008 v 16:03 | Ashuleii |  Poetry (unknown author)
Chtěl bych být nedělním ránem,
veleben něžným veršem Tvým,
chtěl bych být sladkým marcipánem,
do něhož kousneš zoubkem svým.

Chtěl bych být vším, co verš Tvůj chválí,
zdrojem nedělní pohody,
Sluncem, které se vykutálí
z okraje jarní oblohy.

Červánkem, z něhož den povstává,
plaší noc a s ní krásný sen,
motýlkem, co Ti křídlem mává,
než zaboří se sosáčkem

do hlubin květu nádherného
a začne sladký nektar sát,
nemyslet na nic určitého,
prostě jen na světě být rád...

Dvacetisedmidubnový

27. dubna 2008 v 7:00 | Ashuleii

Parched A

26. dubna 2008 v 20:03 Od pondělí do neděle
Opět doma, opět sama. Ne že by mi to vadilo, mám ráda chvíle, kdy je celej dům jenom pro mě, můžu si dělat co chci:) Koupat se v jezírku, spát s ovcema, od plic si zařvat, dvě hodiny se rochnit ve vaně a pak chodit po domě jen s turbanem na hlavě...:) Odpoledne jsem zas byla na brigádě, ještě teď na sobě cejtim ten čoud a opejkaný klobásy, takže jen co dopíšu tenhle článek, skočim do tý vany:) Ale bylo to dneska fajn, venku bylo pěkně a teplo. Mamka zašla s tetou na jedno (dvě, tři, devět), počítám, že se vrátí někdy k ránu:) Zas mám chuť být vzhůru celou noc. Ale rozhodně ne tak, jako minule, kdy mi rozpuštěná sůl tekla po tvářích, nechtělo se mi skoro ani žít a ocitla jsem se v ošklivym smutnivym stavu. Ne, dnešní večer si užiju:)
Snad máte taky pěkný víkend, moc vám to všem přeju:)
Zdraví vás citově vyprahlá Ashuleii♥

Štěstí nadosah

26. dubna 2008 v 12:29 In my mind
To jsem si dneska přečetla v Elle zajímavej článek:) Naprosto s ním souhlasím, hlavně ten poslední odstavec všechno skvěle vystihuje. Opsala jsem vám to a budu mít radost už jen z toho, pokud to někdo celý přečte a ještě si uvědomí, jak málo stačí ke štěstí a třeba mu bude líp na duši..
Jak být šťastný? Jen na stránkách amerického internetového obchodu s knihami Amazon najde zájemce 43 000 publikací, které mu slibují odpovědi. Stále více lidí pochybuje o tom, že blahobytný život západní společnosti nás současně naplňuje spokojeností. Pracovní víkendy, stovky přesčasů, sotré konkurenční prostředí, ve kterém neustále soutěžíme, totiž většinou nepřinášejí větší štěstí, nýbrž vysoký krevní tlak, syndrom vyhoření, drolící se mezilidské vztahy a plné čekárny na psychiatrii.
Jak tedy být šťastný? Štěstí má mnoho tváří. Milionová výhra v loterii. První polibek s vysněným panem Božským. Porod dítěte. Práce, která vás baví alespoň každý druhý den. Na tom všem by se asi shodla většina z nás. Mnohem hodnotnější je ale jiný druh štěstí. Ten, který lze definovat jako dlouhodobý pocit spokojenosti s vlastním životem. Většina vědců souhlasí s tím, že šance na štěstí je větší, když člověk každý den nebojuje o holé přežití, zároveň ale existují hranice, kdy si už za peníze více spokojenosti nekoupíte. Sociologové z Pensylvánské univerzity tak už v 90.letech přišli se zjištěním, že američtí milionáři nejsou ve svých vilách o nic šťastnější než masajští bojovníci v chatrčích. Čím to je?

Dvacetišestidubnový

26. dubna 2008 v 7:00 | Ashuleii

Druhofoto

25. dubna 2008 v 20:57 | Ashuleii |  About Ashu
Autorem fotek je

Reklamy

25. dubna 2008 v 18:31 About Ashu
Nemám ráda reklamy. Teď už teda na telku nekoukám skoro vůbec, ale dřív, když jsem měla rozkoukanej zajímavej a napínavej film a v nejlepším tam skočí reklama. Z nepříjemný záležitosti jsem udělala příjemnou, začla jsem se na reklamy těšit. Sice je většina z nich dost stupidní, ale najdou se i takové, co jsou povedené a vtipné.. Tak jsem si ty pěkný začla psát. Moc dlouho mi to nevydrželo, ale pár jsem jich v notýsku našla, tak tady máte ochutnávku:)
"Hele, Naďa!"
"Hm, Tučková.."
...
"Ahoj Ondro"
"Ahoj, Naďo..."
"Dáš mi napít?" (Kofola)
"Mám tady horkou zprávu, že do města přijela ňáká modelka, nejseš to náhodou ty?"
"A já mám zase zprávu, že se ztratil malej skautík, nejsi to ty?" (Vodafone)

Po obloze

25. dubna 2008 v 14:57 | Ashuleii |  Poetry (unknown author)
Myšlenkami na obloze
utopena v pouhé slze
a v té ladné jarní mlze

/Sama../

Myšlenkami na obloze
utopena ve zlé touze
a v té útlé noční hrůze

/Pláče../

Myšlenkami na obloze
kam se dívá tolik stroze
a ztrácí se v jejich tíze

/Křičí../

Myšlenkami na obloze
padá po té velké dráze
pryč v marné snaze

/Z krize../

Dvacetipětidubnový

25. dubna 2008 v 7:00 | Ashuleii

"Změříme si...

24. dubna 2008 v 11:43 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle
..prsa!"
" Ne, nezměříme!"
" To teda ano, máš je tisíckrát větší! Dokážu potom, že všechny moje svetry, které si bez dovolení vypůjčíš, mi vytaháš!!"
Sedím u školního počítače, užívám si volné dvouhodinovky, koukám na Gilmorky a je mi fajn:) Dneska je opravdu dobrý den. První hodinu jsem psala poznávačku z bichemu, byl to test ze všech živočichů od krásnoočka po zubra a dostala jsem jedničku:) Teď si užívám volna, pak půjdu ještě na matiku a chemii a potom hurá domů, odpadla nám fyzika! A venku je tak nádherně. Těším se na víkend. Na to, až se půjdu ven projít, lehnu si do trávy a budu koukat na nebe, hledat v obláčcích tvary a postavy...
Myslím, že se mi zas vrátila má obvyklá nálada! Jsem za to moc ráda. Těch pár dní, co jsem smutnila, je pryč, nebudu se tím už zabývat. Teď jsem si vybrala smutnící dny tak na měsíc dopředu:D Nenechám si náladu jentak zkazit, budu se ze všeho radovat a budu rozveselovat okolí a všem bude fajn a bude to krásný a... A tak:))

Slova

24. dubna 2008 v 10:00 | Ashuleii |  Poetry (unknown author)
Vzduch
mrtvý jako ústa němého
odnesl naše slova někam na Sibiř
a možná ještě dál
Ne
nechybí mi
udělám si nová
jen mě mrzí
že už se nikdy nevrátí
abych je mohla vyměnit za jiná
za lepší
Promiň
nebo raději odpusť
to ten vzduch
ta slova
Sibiř
a já nevím co ještě
ne opravdu
byla to jen slova
která stejně
rozmarně
jako vyletěla z mých úst
odletěla pryč do dálky
a zůstala tam a
já vím
a ve tvém srdci
stejně jako to
co se nikdy nevyřkne nahlas

Dvacátočtvrtodubnový

24. dubna 2008 v 7:00 | Ashuleii

Má-li být láska úplná,...

23. dubna 2008 v 19:18 Od pondělí do neděle
... musíme prožít její počátek, rozkvět i umírání. K plnosti lásky patří i její tragédie.
Zlepšuje se to. Snad. Doufám. Zdá se...
Dneska to bylo docela fajn. Ve škole většinou není čas ani prostor na myšlenkohlubokost a zaobírání se svými problémy a trápením. Občas jsem se i musela smát..:) O angličtině mě zas napadla taková hloupost. Luštili jsme nějaký kvíz a měli jsme hádat, co se v jakých amerických městech může a co ne, co je legální a co ilegální.. A v jedný otázce bylo slovo blindfold, což znamená "se zavázanýma očima". My to nevěděli, tak jsme se profesora na to ptali a on, že to tak bývá při slepý bábě a nebo i jindy.. Přišla mi na mysl hloupá neslušná myšlenka, kdy jindy může mít člověk zavázaný oči... Už mi z toho hrabe, jsem citově nevyrovnaná, moc sensitivní a emocionální a vůbec..:) Už potřebuju... Něco.. Někoho.....
Ale jedna věc mi udělala moc radost. Dohodla jsem se s mou milovanou, že za ní někdy v květnu přijedu na víkend.. Tak se moc těším, jsem z toho celá poskákaná, rozjuchaná a tak..:)
PS: Ten obrázek u tohodle článku.. To jsem včera dokreslila o výtvarce. Poslední dobou jsem po umělecký stránce okolo bodu mrazu, nejde mi to a tak jen čmárám, co mě napadne, bez rozmyslu... Takhle to dopadlo:)

Květ jabloně

23. dubna 2008 v 13:46 | Ashuleii |  Poetry (unknown author)
Chtěla bych žít
jako květ jabloně
na prchavý okamžik
rozvít svou krásu
zavonět nebesy
a potom uvadnout s vědomím
že mé jablko
bude někomu chutnat