Ve sladkém vínovém opojení hledáme často to, co už není

21. března 2009 v 19:58 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle

Nikdy sem si nemyslela, že by přestávky u nás ve škole byly kdovíjak zábavný. Ale už jen ten fakt, že si člověk může chvíli odpočinout od učení, mě rozveseloval. Včera sem si ale povídala s Ange a ta mi řekla, že u nich v Chille si vždycky o přestávce pustěj nějakou hudbu a tancujou. To mi přišlo děsně supr:) A tak vůbec všechno, co sem se od ní dověděla, se mi líbilo. Uplně mam teď chuť se tam jet podívat, poznat jinou kulturu, jiný lidi, jiný všecko.

Včera o fyzice mě chtěl Liška zkoušet, vybral mě tim jeho debilnim systémem házení klíčů na seznam studentů a padlo to na mě. Vůbec sem to neuměla, tak si ke mně udělal puntík a v úterý budu krom prezentování seminárky na svs ještě zkoušená ze speciální teorie relativity a podobnejch pitomin, great. Noo, o angličtině Ječnej pořád mluvil o HIMYM a mě to přišlo trapný, protože je strašně pozadu, my na to koukáme už víc jak půl roku a on teď pořád mele hlášky z první řady a o Lick the Liberty Bell etc. Awkward. O volný hodině sem se učila na písemku z FR a o matice sme zas počítali jen jeden příklad na ověření si vzorečku povrchu koule nebo co, tak sem spala. (Jéé a odpoledne byla v televizi v nějakym praštěnym filmu Jane z IT Crowd a měla šílený háro, áá:D) Po škole sem se courala se Šárkou městem a došla až sem k tátovi, kde sem něco snědla a večer sem oslavovala v BB narozeniny slečny, kterou sem skoro neznala a vzala sem sebou Ange a bylo strašně roztomilý, když se pokoušela něco řikat česky:) Tak sem si většinu času povídala s ní. Pak tam přišli poldové, dělali ten večer zátah po celym městě a chtěli po nás občanky, prej aby teda něco dělali a ten jeden pak nebyl schopnej spočítat, kolik je někomu, kdo se narodil v roce 1990, tak se na to vykašlali a šli jinam. My se pak přemístili do jednoho nejmenovanýho diskotrisko zařízení, konala se tam mega sněhová party (haha:D) a tak na nás sypali pytle polystyrenovejch kuliček a mě to lezlo do nosu a do pusy a všude, hrůza. K ránu sem posadila Ange do taxíku a sama šla se Sabinou pěšky dom, bylo hezky, na nebi milion hvězd, občas je zakryla nějaká oblačnost, ulice se topili v tlumenym světle pouličních lamp a jediný, co mi tu krásu kazilo, byla S., která do mě (jak jinak) hučela ohledně toho jejího zbožňovanýho Chorvata. No co, jednim uchem dovnitř, druhym ven. "Bla bla bla bla….!" - "Hm, hm… Nojo." Doma sem pak pěkně zabordelila koupelnu, když sem se chtěla osprchovat a odevšad ze mě padal ten falešnej sníh. Usnula sem asi ve tři…


A dneska ráno zaspala, nechápu jak to, nařídila sem si budíka a on nezvonil! Tak sem rychle vylítla z postele, utřela si poslintanou ruku a běžela na námko, kde sem se měla sejít s Ange. No, ta mi pak psala, že nestíhá a čekala sem tam na ní půl hodiny, ale neva:) Šly sme do parku a kolem Jizery a mam s ní spoustu prima fotek. Odpoledne se tu pak stavil spolužák Matěj, procházeli sme se po okolí a on mi vyprávěl tři příhody, který si pamatuje z nejranějšího dětství (jedna je o tom, jak přišel k řezu do kolene v pravym úhlu). A pak sem doma udělala rodině k večeři tousty a za chvíli tu zůstanu sama a už se těšim, jak ukořistim sklenici s nutellou a všechnu ji snim.
(A ještě sem chtěla něco říct a už sem to zas zapomněla, achjo.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terča | 21. března 2009 v 20:44 | Reagovat

Je fajn, poznávat takhle lidi který jsou odjinud..jejich vyjadřování, pro mě je to zážitek=) K nám do třídy loni přišel kluk z Afgánistánu a to bylo moc zajímavý..Jak se za takovou chvilku naučil česky a povídat si s nim, to bylo něco..Škoda, že se musel vrátit, byl moc fajn. Jinak, jen tak mimo...já sem ten bláznivej trubka, co si tě přidal na fejsu:D                  

P.S.: A nějaký fotky z dneška časem přidáš?At se taky můžem pokochat..

2 Terča | 21. března 2009 v 20:56 | Reagovat

Neznáme se, poznáme se;)A dokonce sem ti před Vánocema posílala andělský prasátko od Kofoly..To by mě nenapadlo, že na něj chudinku tak rychle zapomeneš:D

3 If | Web | 21. března 2009 v 21:11 | Reagovat

Jejda, tak to nevim. Mela jsem jich hodne.. Ale mela jsen prezdivku ukulalumba.:)

4 Terča | 21. března 2009 v 21:35 | Reagovat

..a kdybys chtěla..třeba někdy se víc poznat, moje icq ti ráda dám.."Znam" tě už delší dobu, takže by to bylo jedině fajn..teda pro mě =D Zatim ahoj.

5 CinK* | Web | 21. března 2009 v 22:12 | Reagovat

Ta Ange asi bude fajn, když s ní trávíš tolik času, teda aspoň podle tohohle článku. Ta slečna fotce je ona?

No jo, ráno a ještě k tomu v sobotu se zaspí jednoduše^^ Budík je potvora, já mám jeden normální a potom ještě v mobilu, jsem neschopná vstát..=)

Mňam... nutella.. dala bych si taky^^

6 Téé | Web | 21. března 2009 v 23:14 | Reagovat

Mám ráda zaspání,mám ráda,když nikam nemusím,mám ráda spaní....nejradši bych jen tak seděla s čajem v ruce a mlčela...

ano....

a taky to udělám...

dobrou noc,larůů

7 Jeanine | 22. března 2009 v 12:35 | Reagovat

Náhodou, to je docela umění, umět zaspat. Já mám ten debilní budík v hlavě, takže i kdybych chtěla, nezaspim:(/:)

Jj, poznávat svět a lidi je moc fajn. Člověk třeba zjistí, že věci, který ho trápěj, jsou oproti problémům jiných člověků naprosto nepodstatný. Pak si začne vážit samozřejmostí jako je jídlo, střecha nad hlavou, možnost jít k doktorovi nebo studovat a pracovat. Případně si vybrat, s kym chce žít... A taky samozřejmě ulovíš nový zážitky a fotky a tak:)

Hezkej zbytek weekendu přeju!

8 Zorýšek | 22. března 2009 v 12:47 | Reagovat

Teda! Já se tě včera ptala, jak se máš a tys mi neřekla o takový velký novince! Že je u tebe taková strašna zajímavá Ange a já vůbec nevim odkud se u tebe vzala a připadám si strašně pozadu a to nemám ráda:-))))

9 Zorýšek | 22. března 2009 v 13:33 | Reagovat

a já myslela, že pozorně čtu tvý články, ale asi ne - když jsem si toho nevšimla:-) No nic, už to vim a jen tiše závidim. Mám úplně stejný pocity, taky mám strašnou chuť se někam(když to řeknu na plnou pusu, tak prostě do Francie:-))) vydat.

10 Riska | 22. března 2009 v 20:00 | Reagovat

Ona je asi fakt fajn...a vždycky se na mě tak mile usmívá, když jí potkám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama