Červenec 2009

Lazy days

31. července 2009 v 20:09 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle

Založila sem si členství v knihovně a včera tam nabrala samý tituly na povinnou četbu. Když sem totiž koukla do seznamu k maturitě, došlo mi, že sem toho z něj přečetla zoufale málo. Tak tu mam teď rozevřený Mrtvý duše a je to docela sranda, když pořádně nevim, co je to verst, gubernátor nebo kartounová přikrývka. Četla sem dneska v šalině a pak na lavičce před ústavním soudem, když sem čekala na Mišku a trochu tam pak usnula. Večer sme totiž jeli s Tomem na Náměstí míru, strašně pěkný to tam bylo, zelenej park, planetárium, západ slunce a dětský prolejzačky. Chtěla sem tam dneska fotit, ale slečna mi v 5 ráno píše smsku, že ji mamka nepustí, tak nic (ne, vůbec mě to nenaštvalo). A pak dávali v kině Veřejný nepřátele a sice sme vůbec nevěděli, o čem to tak může bejt, ale Johnny na plakátě mluvil za všecko:) Líbilo se mi to prostředí třicátých let i děj samotnej, jen sem zas brečela, když Johnnyho na konci zabili. Seděli sme pak po filmu na lavičce a čekali na půlnoční rozjezd a já si roztrhla punčochy a dva lidi po nás chtěli peníze, potřebovali na pivo. Tůdle nůdle. A asi do dvou do rána sme si s Tomem povídali v posteli a pak k ránu sem ho hladila prstem po rtech a on mumlal ze spaní, že ho něco kouslo a strašně to bolí. V osm mě opustil, odjel domů, já si pustila Po přečtení spalte (nejen že Pitt umřel, prostě tak nějak celkově mě to neuchvátilo) a pak už jela do města, s Miškou sme si daly kafe a obešly obchody a pak mě ještě pozvala k sobě, no nemělo to chybu, moc příjemný odpoledne. Taky bych chtěla želvu, co volně běhá po zahradě a spoustu meruněk na stromě! Ještě sem pak nakoupila ve Sparu a rozkoukala Přelet nad kukaččím hnízdem a asi pudu brzo spát, abych měla zejtra dost energie, až přijede Ív:)
(Pod perexem dvě fotky ze včera a dvě z dneška, vyskládala sem si na postel věci, co sem si koupila za poslední tejden. Až na notebook všechno ze slev a výprodejů, chacha:))

If I were you, I'd rather be me

29. července 2009 v 20:54 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle
Půlka prázdnin už je skoro v čudu a když se za tim měsícem tak ohlídnu, nicmoc pořádnýho sem nedělala, ale stejnak to bylo supr. Mam spoustu času na focení, lenošení, courání po městě, shledávání se s přátelma, vejletování a vůbec:)
V neděli sme jeli na ten tábor, cesta trvala docela dlouho, no aspoň sem měla spoustu času na povídání s Adél. V Radvanci sme snědli spoustu točený zmrzky a popkornu na slanej i sladkej způsob, prohlídli si okolí a pak zas dom.
V pondělí, to sme s Tomem vstali děsně brzo, abysme v půl šestý odjeli do Brna, ale zapomněla sem peněženku u mamky v autě a ta než se vrátila, autobus ujel a venku byla docela zima. Aspoň sme si stihli koupit čerstvý pečivo k snídani:) A pak sem zjistila, že notebook, co sem si chtěla objednat z netu, by přišel až za strašně dlouho a protože sem holka jedna nedočkavá, vybrala sem peníze a koupila si jeden bezva v elektru! Mam z něj ohromnou radost. Teď už mi ke štěstí chybí jen externí blesk, výlet do Paříže, zaplatit a udělat řidičák a kurz fotografování a velkej byt ve starym činžáku s ušákem a oknama ke stropu (hodně vysokýmu)..
Včera sem tu byla bez Toma, musel do Bystřice, tak sem si hrála s noťasem a jezdila šalinou na konečný stanice. Navštívila sem ústřední hřbitov a neplánovaně nakupovala, všude sou samý slevy a já tak těžko odolávám.. Tak mam dvoje šaty a boty a z dneška ještě pánskou mikinu:) Pak pilates a večer se vrátil Tom, juch.
A dneska..? To sme hledali práci a pak sem fotila Petru na přání, bylo to docela dobrodružný! Potkaly sme mrtvou kočku a pravděpodobně bezdomovecký doupě a taky opuštěný křeslo:)

V noci jsou písničky potišejší

26. července 2009 v 11:34 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle
Středa: ráno loučení s Tomem, pilates a cesta se Studentem do Prahy za Káťou. Calipo na Kampě, spoustu fotek, pizza z trouby a povídání v posteli.

Čtvrtek: budík v 6 ráno, Káťa musí do práce, snídáně u Earla, autobus do Turnova. Setkání s Tomem, oběd ve městě a odpočívání doma. Stěhování nábytku, vypnutej proud a nikotin ve stodole. Tuhý asi v 9 večer.

Pátek: Cesta do Liberce, starý město a moje nejmilejší lázně, antikvariát a nový triko (Tom) a taška (já) od Avignona. Doma přípravy na rodinnou oslavu, uzený prase, rybízovej koláč a kyselý okurky. Propastnej nepoměr mladejch a starejch (4 ku asi 20), ale kupodivu celkem sranda.

Sobota: Postel až do oběda, česnečka, výlet do ovocnýho baru na zmrzlinovej pohár, výlet na Trosky.

A dneska výlet za Šárou na tábor a pak zas do Brna:)

Slečna Lysá

23. července 2009 v 8:43 | Ashuleii |  Z mého pohledu


When soul meets body

20. července 2009 v 21:41 | Ashuleii |  In my mind
V posledních dnech potkávám samý jiný lidi. Jiný, než obvykle, jiný, než sem zvyklá. Seděla sem v šalině, koukala z okna a tam na trávníku dřepěl pán s holym zadkem a toaleťákem v ruce. Šokovaně sem se po něm otáčela a nechápala. Jela sem dál a za zamřížovanym oknem předstíral nahatej kluk, že hraje na kytaru. Nastoupila mladá cikánka a povidá mi "Prosimvás pani, pusťte mě sednout." Nehledě na to, že neměla věk na takovou žádost, v šalině byly další čtyři volný místa.. Ale ustoupila sem jí, proč ne. Zato když sem byla na cestě do Brna a měla sem absolvovat 4 a půl hodiny v autobuse, dala sem paní přede mnou jasně najevo, že když donutí svýho syna si to sedadlo sklopit, nevejdu se tam s nohama. Otočila se na mě aspoň tucet párů očí a paní se naprdla, ale bylo mi to jedno.
Víkend strávenej doma byl příjemnej, pověděla sem mamce, co je novýho, ona mi na mapě ukázala pozemek, kde bude bydlet, je to tam samej strom a velkej rybník, vypadá to pěkně. Taky sme si pustily Vévodkyni, nebylo to špatný, ale už mě nějak nebaví, jak hraje Keira jen v samejch korzetovejch filmech a v každym se svlíkne.
Taky sem dneska vyplnila žádost o práci v Ikee, do 14 dnů by se měli ozvat, tak sem na to zvědavá.
Ze středy na čtvrtek budu v Praze a pak zas domů, v pátek oslavíme mamky a tety narozeniny a tak nějak definitivně se rozloučíme s Mokřinama, když je musíme k 31. červenci předat tomu pánovi z Ostravy.
A chci zpátky moje metrový vlasy..

Haus am See

17. července 2009 v 20:54 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle
Asi chci na chvilku přestat fotit holky z fotopátračky. A tak.. Kdyby měl někdo chuť, pošlete mi na mail (redberry@seznam.cz) fotku a odkaď ste, jo?:) A něco vymyslíme. Danke.
Jelikož sme si s Tomem zařídili tendle tejden šalinkarty, využíváme toho co to de a třebas ve středu sme jezdili z konečný na konečnou a pak vystoupili u židovskýho hřbitova, kam sme teda nemohli, protože sme neměli nic na hlavu a tak sme trochu bloudili pod mostem a u kolejí a prodírali se šílenou džunglí, Tom tam ztratil a pak zase našel brejle a já si do hrstí trhala ostružiny. Po půlnoci Harry Potter, nezklamal. Ani mi nevadilo, že sme měli místa hned zkraje vlevo v první řadě a chtělo se mi spát a přišlo mi, že tam nějaký scény vymysleli (flirtování s holkou z kavárny?). Draco Malfoy byl krásnej, Luna Lovegood nejsrandovnější.. A taky sem se jednou děsně lekla a vykřikla a brečela asi půlku filmu, když sem si vzpomněla, že umře Dumbledore.
Včera ráno loučení, pilates a vztek, že se nevejdu do autobusu a musim hodinu a půl čekat na další. Radost ze srpnový Elle, luxusní kožený sedačky ve Student Agency, telka a hudba ve sluchátkách a stewardka s časopisama a jídlem a nápojema a klimatizace. V Praze nákupy s KAki, Zara, Sephora a Marks&Spencer a müsli za 129 korun. Pak trochu bloudění kolem Staroměstský a anouka, která mě hrozně potěšila (ušije mi oblečení, jaký si jen namyslim, nechá se ode mě vyfotit a ještě budu mít k dispozici krásnej starej činžák a kočky, co víc si přát?). A tu pusu sem celý dvě hodiny nezavřela, asi má teď chudák ode mě díru v hlavě... Bylo to moc fajn. Den sem završila kulturním tentononcem, dojela mamka a šly sme na toho Glasse, hned první dvě skladby byly moje nejmilejší, tak sem zas tlačila slzu. Občas ho doprovázela slečna na cello a pán na všelijaký bubínky a zvonkohru a tak, strašně krásně se to poslouchalo. Pár sedadel od nás seděl pan Janota, docela sem ho poslouchala jako malá a objevil se tam i pan primátor.
Nejlepší na dnešku bylo, že sem se viděla s Šárou a dostala od ní termosku k svátku:) A pak už sem akorát seděla doma u počítače, s Dalariusovou pomocí se snažila vybrat notebook a zálohovala si fotky a hrála Simíky.
A koupim si psa a bude se menovat Kornelius.

Befelemepeseveze!

14. července 2009 v 23:01 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle
Asi sem změnila svůj názor na to, že kočky sou lepší než psi.. Ležela sem takhle v neděli sama u telky a čekala, až dorazí Tom z Bystřice a dávali Rumburaka a pak pořad o pitbulech a podobně "zabijáckejch" plemenech a strašně bych chtěla nějaký štěně, áá. A pracovat v zoo a ošetřovat lvy a tygry jako slečna Jolana. Taky sem přehodnotila brigádování v call centru. Po dvou tejdnech zbytečnejch nadějí na uzavření smlouvy sem to vzdala a půjdu třeba roznášet letáky:)

Poslední dny máme s Tomem ve znamení fenoménu Harry Potter. V pátek to byl Ohnivej pohár, pak Fénixův řád a zejtra v 0:05 nás čeká Princ dvojí krve, sice sedíme v první řadě zkraje, ale i tak se těšim, moc. Taky hodně koukáme na online seriály a sedáváme v Coffee heaven a bodujeme procházející lidi od 1 do 10:D Ráda se sama potloukám ulicema a objevuju nový místa, nejradši mam Merhautovu třídu, kde sem byla tuhle v neděli, když sem si potřebovala spravit náladu (Tom volal, že přijede až v pondělí a mě se vůbec nelíbila představa prázdnýho bytu a usínání o samotě a tak, ale nakonec to zvládl:)). Zastavil mě tam jeden snědej týpek a chtěl, abych si ho cvakla a jestli to prej pak bude v novinách. Kéž by! A dvě holčičky včera procházely kolem, když sem fotila s Bridget a nutila ji lízt na strom a do kopřiv a pak riskovala pád do vody a ptaly se, jestli se můžou koukat a jestli fotim do časopisu a tak, to byla sranda:)

Je to tu v Brně fajn, baví mě to město a možnosti a jak si tu můžu svobodně žít, jen mi trochu vadí denodenní střet s bezdomovcema a žebrákama, co chtěj pár drobnejch nebo cigaretu a všelijaký podivný individua. Ale potkávám i milý tváře, třeba zrovna v pondělí to byla Metalýza s Jarinem, vraceli se z Masters a v Brně měli pauzu, než odjeli dom do Bystřice, ráda sem je viděla.

Víkend sme strávili u Toma doma, bez rodičů, ovládla sem kuchyň a napekla pivní štrůdly a pak je donesla Tomovi do místního musicklubu, kde vymalovával zdi hudebníma legendama. Taky sem něco vybarvila, ale stejně skončilo víc balakrylu tam, kde nemělo.

A taky sem se dneska sešla s tim klukem z místního týdeníku, ptal se mě, jak dlouho fotim a jestli nejsem náhodou lesbička, když si jako objekty pořád vybírám holky:D A tak jestli to schválí jeho šéf, otiskne se pak ten rozhovor do novin, chacha.

Žijte blaze, nádivové:)
(A Adél má dneska narozeniny, tak jí nezapomeňte popřát, neasi!)

Bridget in Japan

14. července 2009 v 6:55 | Ashuleii |  Z mého pohledu

Jitka se rozhodla zemřít

13. července 2009 v 7:18 | Ashuleii |  Z mého pohledu
První část z mýho sebevražednýho fototentononcu. Jak můžete vidět, jde o předávkování práškama. Vykoupila sem pomalu celou lékárnu a nakonec to vypadá jak lentilky, achjo:) A taky sem šlápla do psího hovínka, ale Jitka byla supr, bavilo mě to. I přes to, že když sme přišly k tomu mýmu vybranýmu depresivnímu místu, bylo zamřížovaný, asi tam s tim maj nějaký plány a nechtěj u toho bezdomovce a fotografy:D

Alte Liebe rostet nicht

9. července 2009 v 7:29 | Ashuleii
Jestli byl někdo zvědavej, jak se mi včera dařilo v práci, tak musim říct, že nevim. Ráno sem šla na to pilates, paní předcvičovatelka po mě chtěla nadlidský výkony a šťouchala prstem do mýho odvánocpěstovanýho míši, bylo mi trapně. Pak sem se osprchovala, zkontrolovala mobil, jestli mi nepíše Tom, co už jel do práce a kdyby zjistil, že pro nás ještě nemaj skripta, napsal by. No, vlastně napsal. Když už sem byla dvě zastávky před Semilassem, kde sem měla vystoupit:D Achjo, ta jejich neorganizace a lážoplážo přístup mě docela rozčiluje. Ale jedu tam dneska zas a jestli mě zas pošlou domů, zbořim to jejich call centrum jako domeček z karet! A obě focení mi taky nevyšly, tak snad aspoň v to neděli. Courala sem se kvůli tomu včera Brněnskejma zákoutíma a hledala vhodní místo, kde by slečna modelka spolykala prášky. A fakt sem ho našla, takovej opuštěnej vymlácenej barák, ale půjde tam s náma radši i Tom, abysme se tam nebály:)
Na víkend pojedem do Bystřice, jeho rodiče ani ségra tam nebudou, takže se sami budem starat o jeho dědu s babi a pomůžu mu vymalovat v místním klubu, to bude sranda.
A taky mam poslední dobou nějaký špatný spaní. Často se v noci probouzim a nemůžu usnout, tak sem si dneska asi ve dvě ráno krátila dlouhou chvíli přemejšlením nad tim, jak bysme s Tomem vypadali za takovejch 50, 60 let. Čistě hypoteticky a teoreticky, já se tak vysokýho věku samozřejmě nedožiju. Mam ráda, když na ulici potkávám důchodce vedoucí se za ruku, je to roztomilý:)
A když sme včera seděli v restauraci a já zrovna studovala obsah talíře paní sedící u vedlejšího stolu, řekl mi Tom, že mi to sluší. Z toho se budu radovat ještě dobrý dva tejdny:)

Mezi jeho koníčky patří: být při výletech zticha, tleskání do rytmu písničky a cukrovka.

7. července 2009 v 18:44 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle
Takhle nějak vypadá náš pokoj tady v Husovicích:)
Půlku dneška sem zabila v call centru, nejdřív zaškolování na nový tarify od týmobajlu, pak přestávka na oběd a pak nějaký komunikační informace, jak mluvit se zákazníkama, co řikat a co ne a tak. Ty dvě slečny, co tam sou s náma nový, sou fajn, zato dvě postarší chytrý horákyně v blízký době asi odstřelim, už jen proto, že ta jedna nosí 15čísel nad kalhotama vytažený tanga a obě si myslej, že snědly všecku moudrost světa a všem to dávaj jasně najevo. Ale docela se tam zejtra těšim:) Zajdu tam hned po pilates, koupila sem si dneska permici do fitka, tak to pudu hned ráno ozkoušet.
Z neděle na pondělí sem byla u Anči, když to mam k ní teď takovej kousek, tak sem toho musela využít:) Bylo hezký ji zas po necelym roce vidět, slyšet její smích a obdivovat ty její čerstvě napletený fialovotyrkysový pseuda. Druhej den sem zas jela do Brna, něco málo nakoupila a pak čekala, až dorazí Tom. Přivítala sem ho tak skvělou večeří, že na Cabernet Sauvignon (musela sem jít zkontrolovat do lednice, jak se to píše:D) nějak nezbyl čas (a místo v žaludku:)).
Zejtra budu fotit a pozejtří asi taky a zakomponuju do mý sebevražedný série lesbický milenky. Ale jestli to vůbec všecko zvládnu dát dohromady, to bude až tak na Vánoce nebo prostě hodně zadlouho:) Snad to bude stát za to.
Jo a nemam ráda holuby. Žerou maso z gyrosu a psí hovínka obalený štěrkem a kaděj na památky, čuňata.

Já tam ale žádnej sejra nevidim..

4. července 2009 v 16:10 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle
Za poslední tři dny sem byla pokaždý na obědě, s mamkou. To je blaho:) Asi si mě chce ještě honem rozmazlit, než prchnu za žufánkama a šalinama a zavazením. Taky mě vzala do Liberce, kde si odbyla hodinovou terapii, pak do Chrastavy dědovi na hrob a pak zpátky do LBC do mexický restaurace. Objednala sem si tam avokádovej salát s gorgonzolou a když mi to přinesli, nějak sem ho tam nenašla, tak sem zavolala číšnici a ta mi ho s omluvou donesla a ještě sme dostaly zdarma espresso (s mlíkem v keramický krávě:)). Ještě sme navštívili máminýho bratrance a jeho divadelní ženu, recitující dceru Marušku-Sýkorku, přerostlý kočky (jedna má jméno po mě, chacha) a malej Jonatán spal, škoda.
Večer sem jela k tátovi, klasicky mě zas deptal svejma protivnejma otázkama, na který sem neznala odpověď nebo odpovídat prostě nechtěla a zas mě rozčilovaly jeho hloupý poznámky a připomínky. Vrcholem bylo, když na hodinu zabral koupelnu a když mě tam konečně ráčel pustit, zjistila sem, že vyplejtval všechnu teplou vodu! Vrrr. Taky sem zašla za babičkou nahoru, moc sme si teda nepopovídaly, protože buď mluví moc potichu, takže jí neslyšim a nebo nesmysly a těm zas nerozumim, ale nabízela mi svou televizi, je hodná.
Teď sem zas doma, uklízim věci do krabic, co si chci nechat a zbytek do tašek a to vyhodim. Je to docela zábava. Zejtra vstanu asi tak v 5 (a opařim se čajem) a jedu zas do Brna a jestli se mi zas v noci budou zdát nějaký noční můry, tak nehraju. Dneska mě pronásledoval obrovskej jelen a chtěl mě zabít. Fuj. Možná je to taky proto, že sem před spaním vymejšlela všechny možný způsoby sebevražd pro můj plánovanej fotkovej tentononc. Plyn, provaz, žiletky, pistole, skok z mostu, jed, prášky, elektřina ve vaně, utopení, vlak, oheň. Kdyby měl někdo nápad na něco dalšího, sem s nim:)

Eve is on fire!

2. července 2009 v 15:02 | Ashuleii |  Z mého pohledu

LUCKY - Instantní nudlová polévka s chutí houbovou

1. července 2009 v 11:49 | Ashuleii
Tak mě včera přijali do call centra. Vůbec sem to nečekala, na tom pohovoru sem se jako pokoušela prodat kšiltovku a byla sem hrozně nervozní a zakoktávala se a hloupě pokašlávala a oni mi pak řekli, že sem byla ta z těch lepších. Haha:) Jenn říká, že v call centru to pro ni byla nejhorší brigáda, tak nevim, snad to nebude tak zlý. Příští úterý se jdu vyškolit, to bude sranda. A když sem jela šalinou na tu ulici Palackýho, seděla před náma paní, že sem ji cejtila i z tý dvoumetrový vzdálenosti, v prošoupanejch botaskách a s vlasama do jednoho nechtěnýho dredu a když už sme vystupovali, kydala si do dlaně čokoládovou polevu. Nějak mi z toho nebylo uplně volno, eh.

V pondělí sme s Tomem našli bezvadnou starou továrnu na traktory, takovej obrovskej objekt a když si vyžádám povolení, budu tam moct i fotit, to je supr. A nějakej Tomův kamarád se mnou chce udělat rozhovor do jakejchsi místních novin, asi se budu hrozně stydět.

Mam strašnou chuť na babiččiny jahodový knedlíky a máminy lívance, asi jí přemluvim, ať mi pár udělá, až přijedu, nejspíš už zejtra, když do práce pudu až příští tejden.

Docela mi chybí máma. A kamarádi. Ale člověk si zvykne, vždyť mě to takhle vícnež vyhovuje a sama sem to chtěla.. A psala sem předevčírem tátovi k svátku a že už sem nastěhovaná a barák je prodanej a on na to sarkasticky, že mi gratuluje, že ze mě bude bohatá nevěsta. Achjo, neví nic, nechápe, ale asi nemam sílu snažit se mu to nějak vysvětlit.
Peace.