Duben 2010

Když říkám, že je to hezký, ostatní nesouhlasí a já lžu

27. dubna 2010 v 22:44 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle
(c) Larůů

Že prej sem poslední dobou ňáká smutná. Možná sem předevčírem brečela, když se na Barbadosu políbil Joey s Rachel a Mike požádal Phoebe o ruku a když se mnou bylo zacházeno jako s kamarádkou. Ale snad už je to pryč.
S trochou nostalgie sem si dneska místo učení pustila díl Skins s milovanou Cassie a zjistila, že představitel Dextera se dostal z leukémie. Tolik k seriálům.. Co se týče školy, minulou středu sem si napsala uplně nejposlednější písemku z matiky v mym životě a zajistila si tak nepropadnutí a včera mi profesorka na češtinu doporučila, abych moc nezpychla ("Inteligentní, svižná, vtipná sebereflexe" - toť reakce na můj výborně ohodnocenej maturitní sloh:)).

Taky mi konečně přišel slibovanej balíček od Terunky, našla sem v něm sametovou mašli a jahodový náušnice a bezvadně vykulenýho králíka!
Starší pán v šalině se rozhořčoval, že taková pěkná slečna by se neměla kazit piercingem, tak sem si zahanbeně kousla do rtu a náušnici schovala a on se hned zaradoval.

Celou cestu autobusem dneska ráno do školy sem vzpomínala, jak sme s holkama při takhle pěknym počasí o tělocviku chodily ven na hřiště a hrály soft a hádaly se u toho a seděly na umělym trávníku a pak se (bezvýsledně) snažily z tepláků odstranit ty zelený cucky.. Pak sem vystoupila na Merhautově a posnídala v parku.
O volný hodině nás pár rebelantů uteklo na zahrádku k Panterovi (nebo Pardálovi..?) a za pozvání na pivo mi byla nabídnuta modrá elemka. Cestou zpátky sem žvejkala orbitku vonící po jejím rozlitym parfému a o dějinách se tvářila děsně zaujatě všim tim kubismem a funkcionalismem. Doma se pak konal velkej jarní předstěhovací úklid, už sme oznámili majiteli, aby s náma od června v tomhle bytě nepočítal, tak se sem dou hned zejtra podivat nějaký zájemci. V půl osmý ráno. Snad budou natolik neprobuzený, aby si nevšimli těch mejch zamotanejch vlasů do koberce v předsíni, který nejdou vyluxovat..
Upekla sem brownies a moc se nepovedly. A nebo sem se jich už přejedla?
Za měsíc touhle dobou budu oslavovat na maturitním večírku, tak snad bude co!
PS: Líběj se mi ošklivý a nevkusný lidi.


Sweet pink chaos

25. dubna 2010 v 14:02 | Ashuleii |  Z mého pohledu
Mam se výborně.
Za poslední dny sem stihla vidět nejbližší kamarády a představení Járy Cimmrmana (povedlo se mi zkazit výlet a zařídit, aby mě další člověk nesnášel), fotit vílu a sultánku u Jizery, navštívit prvně od Vánoc tátu, vzít sestřenku na víkend do Brna, podruhý utýct z hospody bez placení, nechat si mrznout zadek na zídce na Petrově a čekat na východ slunce se šampaňským, okouknout obchody a divný lidi v Olympii, ležet na dece v parku se spoustou toustů a v 10 večer usnout u dílu Přátel.
Jdu se učit.
Prej se oblíkám jak babička!
(A zrušenej fejsbuk sem vydržela mít 48 hodin!)
(c) Larůů


Jak to sviští na cvičišti?

20. dubna 2010 v 20:12 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle
drobky z minulýho týdne: pátek, minitest z filosofie, jen 4 vyučovací hodiny, nákup gingka, úklid na bytě a zabalení batožin na jih, vyzvednutí lístku na vlak, čekání na toma v kfc a divnej pán, co mi zaplácal na hlavu a vzkázal, ať pozdravuju bráchu. pak setkání s tomem a dárek v podobě nový mp3, radost a jeho nadšení z ipoda a výplaty a nadcházejícího víkendu. průvodčí a fakt, že sedíme ve voze první třídy, následnej příplatek (obyč skupinovej lístek pro dva x2) a kupé jen pro nás, pár dílů přátel a kousek clockwork orange, přestup ve veselí a jeho "co se to s náma stalo?", koukání z okna do tmy s tímdle pořád dokola v uších a pak výstup v třeboni a trochu bloudění a hledání domu s č.p. 606. setkání s cukrátkem a sickym a pár drinků v roháči, shodila sem půllitr na zem a pak odešla s ní dřív a pila víno na gauči.

sobota, spoustu bot v předsíni a dům plnej djů, jejich zbytkáče a vtípků:) pak focení s veverkou lenkovou a objevování její krásy (jak vnější, tak vnitřní), byly sme z ní fakt nadšený. dál focení s cinkalkou a pak grilování na terase, odpolední slunce a spoustu dobrýho jídla. nakonec ještě fotošut s anet a její destrukce omítky u okna. večer šli kluci na jedno a my si otevřely víno zas, zapíjely ho malinovym a mátovym čajem a několik hodin intenzivně povídaly a vzpomínaly a probíraly.

neděle, barvení vlasů, polonahý cukrátko v zahradě, nudle s mákem k obědu a veselení se u nedělní pohádky (starý zpracování popelky, kdy zpívala a oslovovala lavici a měla obličej jak křeček). pak už cesta do brna, 4 hodiny v autobuse, únava, já s turbanem na hlavě a opojnej pocit unikátnosti. obvyklá nedělní nenaladěnost po pěknym víkendu.

a teď už včerejšek, naprosto pohodovej, vstávání na desátou, třídní focení a kousek matiky a zsv a pak courání po městě, vítr v sukni i vlasech a tak krásnej momentální pocit lehkosti. chvilkovej studijní záchvat venku na lavičce a kokain s blonďatym deppem.

z dneška bych zmínila asi dokument o nebezpečnejch hadech, co sme si pouštěli v chemii a mě z toho bylo nevyslovitelně smutno (navíc to vypadalo fakt drasticky, ať už když jim ty zoologové násilně vytahovali zaklápěcí jedovatý zuby nebo když se ten chřestýš vyhrl na vyplašenou bílou myš). pak i pár slz, to když se vrátil tom z práce a povídali sme si o nás a jak to bude dál. tolik se mi ulevilo. a už je to lepší. možná nejsme ukázkovej pár, ale berem to v klidu a už i s úsměvem.

a málem bych zapomněla!! dokonalá náhoda, koukněte semdlenc! zdravim annethe:)

Cukříci, kam sladíte?

18. dubna 2010 v 22:40 | Ashuleii |  Z mého pohledu
Ahoj, argonauti!
(c) Larůů


Too little, too late!

15. dubna 2010 v 16:34 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle
Ve čtvrtek 15.dubna 2010 v 16:01 sem snědla poslední z mých vůbec prvních letošních
(c) Larůů
jahod s jogurtem. Tradá! Nechutnaly tak sladce a vůně taky nebyla tak intenzivní jako z babiččinýho záhonku, ale nevadí mi to.

Maturitní písemka mě vůbec tak nevystresovala a neznervóznila, jak sem původně čekala. Témata už snad nemohly bejt lepší, vypsala sem se ze svý závislosti na internetu, oslavila výsledek banánem a se spokojenym pocitem odevzdala s hodinovym předstihem. Až když sem odcházela v dešti ze školy a volala svý dojmy mamce, uvědomila sem si chybu v posledním odstavci. Ale třeba si toho nikdo nevšimne, beztak všechny uchvátí ten dokonalej obsah! Zajela sem pak do města najít obchod s analogama a pořídila sem si krásnou optinetu, prodavač mě sice upozornil, že jí nefunguje expozimetr, ale o nefuknční spoušti se nezmínil, což je trochu zrada. Ale ještě to nějak vykoumám a nechám opravit, snad. Pak sem se potkala po strašně dlouhý době se Zuzkou, vypily a snědly sme ve Spolku kolu a kokosovej koktejl a můj oblíbenej čaj a zeleninovej salát a skoro celou dobu povídaly o tom, s čim sme se tak dlouho nikomu jinýmu nesvěřily.

Včerejšek bych označila za mírně zbytečnej, došla sem do školy jen na odpolední dvouhodinovku semináře ze zsv a v autobuse pak četla Poeovy hororový povídky a cejtila se mizerně.

Ani dneska to neni žádná sláva, ale utěšuju se tim, že pojedem s Tomem o víkendu na jih. Tam se mi snad spraví nálada a vytrhne mě to z týhle hnusný apatie a úzkosti a protivnosti.

A nakonec ještě otázka na tělo: plynová maska k foticím účelům vedle v antiku - HOT OR NOT?

Pony up!

13. dubna 2010 v 19:34 | Ashuleii |  Z mého pohledu
Protože mam tak strašně ráda a nikdy mě neomrzí!
V hlavní roli Terunka a její sexy muž, zvukovou kulisu obstaral Bono a Mary:)
(c) Larůů

Metafyzika pohlavní lásky

12. dubna 2010 v 17:24 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle
(c) Larůů
Proč se mě dneska všichni pokoušej zabít? Jdu si takhle vesele do školy a právě vylezlevší paní z nejbližšího domu málem dopustí, aby mě její pes sežral. Odpoledne prší a kdosi mi deštníkem div nevydloubne oko. Nemluvě o prochladnutí z toho lítání v dešti a zařizování (šalinkarta, nákup prázdnejch dvd a zastávka v tescu pro čokoládu, knihovna a čekání v kilometrový frontě na okopírování vypracovanejch témat do dějin umění a ty paní mě poslaly pryč s tim, ať přijdu ve čtvrtek). Cestou domů sem měla vražedný choutky, když do mě v mhd neustále někdo vrážel a nechtěl mi uvolnit místo k sedění, táhla sem asi milion věcí a tašek a chtělo se mi brečet. Tohle stěžování zakončim příhodou z rána, kdy mě má drahá spolusedící místo pozdravu seřvala, když viděla, že se chci na noťase připojit ke školní wifi (podporuju šíření špatnejch vln!!) a pak mi vyčetla, že sem jí zavirovala počítač, když sem jí donesla na flashce fotky a ať si s tim teda něco udělám, protože ne každej má v rodině programátora, aby ten spadlej počítač zachraňoval, viď. Achjo. Ale! Uvařila sem si karamelovej čaj s mlíkem (od Terunky, děkuju!) a teď dopejkám v troubě brownies s bílou čokoládou a pak to všechno snim u Whip it! a už si na dnešní křivdy ani nevzpomenu.

Ještě rychle krátce k víkendu - v pátek sem jela po škole do Bystřice dofotit tablo a pak vlakem do Brna, Pardubic a Hradce, kde mě na náraží v osm večer vyzvedla mamka. Na Vřešťově už otevřeli kiosek, tak sme něco snědly (já smaženou nivu s hranolema a ona hovězí líčka, blé) a doma k filmu ucucávaly medovinu s chilli papričkama. Sobota se nesla v duchu intenzivního focení, jak u mamky, tak pak později zpátky v Hradci u Terunky a smraďocha. Jednou sem za to byla hubovaná, to když sem dokumentovala nákup v sámošce a nedovolila sem se, jestli můžu! Proboha, dyť je to soukromej pozemek! No:) Courali sme městem, smrkali do kapesníků spadlejch na zem, plašili kačeny u vody, cejtili se děsně důležitě při držení odrazky a pak se utíkali skovat domů před krupobitím. Seznámila sem se s křečkem Karlem, stylovou částí bytu obývanou T a L a pak tou, kde žijou jejich spolubydlící s kreslenou mapou světa přes celou zeď a běhaj jim tam brouci. Snědla sem svýho prvního donuta s banánovou polevou a nalakovala si každej nehet na jinou barvu. Nedělní dopoledne sme strávili snídaňováním a pozorováním holubího hnízda a pak poskakováním v rašeliništi, lezením na strom a klády a pak taky obědováním. A pak už sem musela prchnout zpátky do Brna, kde sem pozvala Toma na pizzu (a on se za to před číšníkem hrozně styděl) a expresně sepsala seminárku o renesanci. Byl to prima víkend, těšim se na další takový výlety:)

A zejtra píšu maturitní písemku, hohoho.

Jo a další várku fotek s Terunkou a jejím mužem čekejte v příštím postu!

Erotično čuníka a smraďocha

10. dubna 2010 v 23:09 | Ashuleii |  Z mého pohledu
Nemam slov! Sou k pomilování oba dva:)
(c) Larůů

Pod skleněným zvonem

6. dubna 2010 v 16:03 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle
Nesnášim, když se pondělky tvářej jako neděle. Ikdyž ta poslední se mi moc líbila, bavila mě měkká tráva a občasnej větřík a sluneční paprsky a šaty z Tanzánie a Viktůrek v zácloně a v háem kabince a taky pečený brambory a slova náhodných kolemjdoucích a voda s citronem a holoubci na nádraží. Velikonoční prázdniny utekly hříšně rychle a nedopadly úplně tak, jak sem chtěla. Nepřijela za mnou sestřen a já už se těšila, jak jí tu všecko ukážu, budem sedět u Petrova a pít víno a pak půjdem do kina a nakupovat. A taky sem neodjela do Bratislavy fotit, ale tak aspoň sem si v knihovně pučila Sylvii Plath a doma vyráběla vílí křidýlka a a čelenky a vyděsil mě nečekaně příchozí Mára s kamarádama. V sobotu sem odjela vlakem do Poličky za jednou kadeřnicí, co se mnou chce spolupracovat, ale mam pocit, že to nevyjde, vyžívá se v mastnejch modrejch stínech a bílejch dečkách obnažujících prsa a pupík a divnejch účesech. Když sem čekala na vlak zpátky, seděla sem na lavičce, kousala do semínkový housky a sýru a telefonovala si s nebeskou, konečně po asi tejdnu nekomunikace. Po příjezdu zpátky do Brna sem se vypravila za spolužačkama, který už za mý nepřítomnosti stihly zlikvidovat lahev cinzana, a hrály sme aktivity a koukaly u toho na animal planet a mtv a já se chvílema smála tak moc, že mě z toho pak bolelo břicho a tváře. A včerejšek bych uplně zrušila, nevyšlo mi kvůli deštivýmu počasí focení, teklo mi pořád z nosu a neměla se do čeho vysmrkat a cejtila se fakt nemocně a pak taky zvracela a přemejšlela, jak velká je pravděpodobnost, že zešílim a jak se to bude projevovat. A už si nikdy nekoupim balení avokáda za 10 korun z Alberta, protože to fakt neni jedlý.I Say Fever

1. dubna 2010 v 8:16 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle
Nakreslila sem Tomovi o semináři obrázek nás dvou, jak budem vypadat za 10 let. Takže sem vyjímečně probírání filosofie neprospala:) Potom cesta dom, výměna školní tašky za brašnu s foťákem a honem do HM pro šarmantní tričko na dnešek, nalepovací řasy a starorůžovej lak a pak už do Reduty na vernisáž dvacátýho roku ITF v Opavě. Krom Terezy  se mi tam nic nijak zvlášť nelíbilo, ale ona mi přijde fakt dobrá.
Ještě nákup v Bille a za chvíli už sedim s rukama obtočenejma kolem skrčenejch kolen před našim bytem, s igelitkama kolem sebe a se slzama na krajíčku, protože sem si nevzala klíče, Mára už odjel dom a Tom pracoval do 10. Bylo ŠEST. Vydržela sem to tam hodinu, pak sem se sebrala a jela do kina, v jedný ruce sendvič s brie a fíkovou marmeládou, v druhý katjes a mangový smoothie, v kapse lístek na Phillipa Morrise. Ewan McGregor jako modrookej blonďatej gay je naprosto rozkošnej. Po necelejch dvou hodinách konečně setkání s Tomem a moje natěšení, jak se plácnu po celym dni do postele, ale hovno, další error ještě takhle přes spaním. Prostě nám nešli otevřít venkovní dveře, tak sme zvonili  a házeli lidem do oken kamínky takhle v 11 večer, nakonec se jedna slečna slitovala, díky bohu. Byla sem fakt rozzuřená a pak ještě přijdu do kuchyně a tam na mě vyskočí špinavý nádobí po jitrnicích, tak sem se fakt vztekla, protože nesnášim, když po sobě lidi neumejvaj a nechaj to hnít ve dřezu tejden. Tak sem se z toho vyspala, nechala si zdát sny o Sádym a Zikmundovi (ikdyž se ve skutečnosti jmenuje jinak) a až tohle dopíšu, půjdu zpacifikovat tu kuchyň a upeču slanej štrůdl, protože moje dobrota je prostě nekonečná.
Jo a taky sem včera udělala další odvážnou věc! Slečně přede mnou koukala z kalhotek vložka, tak sem jí taktně na papír napsala, ať si to zakreje a ona na mě pak celou dobu házela protivný ksichty.. No ne že bych čekala vděk, ale tak třeba já sama bych to ocenila, než chodit s tim celej den a nevědět o tom.
A všichni povyně kouknout na tohle!
(A když se takhle ohlídnu zpátky za svym podzimnim chováním a poblázněností, fakt se nechápu.. Dík, žes to se mnou vydržel*)