Květen 2010

Zlý Spolek Zla

30. května 2010 v 14:53 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle
Jak sem tak včera po různu vysedávala na lavičkách cestou k bytu a odpočívala, koukala sem lidem po nohách a nechápala, jak můžou normálně chodit, tak samozřejmě a lehce. Záviděla sem holkám vysoký podpatky. Trasu, která by mi se zdravym kotníkem trvala 5 minut, sem urazila za hodinu a půl, nemůžu na pravou nohu vůbec došlápnout a uplně mě bolej dlaně, jak jima svírám berle. Konečky prstů vůbec necejtim, divně mi v nich mravenčí. Ale aspoň že mam bratrkance Honzika, pomohl mi včera odnýst batožiny z Florence, zavezl mě do nemocnice a dneska se tu stavil s čerstvym mlíkem a ručníkem (kterej sem zapomněla nevimkde). A že prej jak budu něco potřebovat, ať volám. Taky mi slíbil přinýst knížky, mam tu sebou jen jednu od Exupéryho.
Když sem telefonovala s mamkou, řikala, že je to prej znamení, abych si odpočinula, utřídila myšlenky a tak vůbec. Ale mě to tak strašně nebaví! Nechce se mi celej den ležet a koukat do stropu nebo ven na holuby. Tak si aspoň intenzivně stahuju filmy (rozhodla sem se vidět veškerou možnou filmografii Audrey Hepburn) a seriály a taky novou hudbu, hodně mě chytl Archive.

Kdo by neměl co lepšího na práci, nechť mě navštíví na adrese Řeznická 20, můžu nabídnout karamelovej čaj a fotodokumentaci a čestný místo pro podpis na mý sádře.
Nedokážu si představit, jak to takhle vydržim další dva tejdny..

Jo a přijímám doporučení na zajímavý weby, blogísky, galerie, fóra etc. - čim víc, tim líp. Děkuju:)

A ještě něco, uvědomuju si, že je tohle jen dočasná invalidita a sem neskutečně ráda, že takhle nemohoucí nebudu napořád. Těšim se, až mi sádru sundaj, pak si budu zdravejch nohou opravdicky vážit. Tak, čtrnáctej červne, pocem..


The Hardest Part

27. května 2010 v 9:16 | Ashuleii |  In my mind
"Až odmaturuju" seznam:
1) zajdu konečně k zubařce a nechám si po pěti letech sundat spodní fixaci
2) vyndám sichrhajzku, co mi drží brejle, a koupim si nový
3) vyfotim všecky lidi, na který se už tak dlouho chystám a pak taky ty, na který se chystám teprv krátce
4) pozvu si k sobě do pražskýho bytu ty, kterejm sem to slíbila
5) začnu zase oslovovat lidi na ulici
6) sundám 10kilo
7) navštívim Káču ve Svijanech a babičku v Příšovicích
8) koupim si tablet a novej objektiv
9) najdu si brigádu (to uplně ze všeho nejdřív!!)
10) začnu vyvíjet větší tělesnou aktivitu než dobíhání ujíždějícího autobusu a zběsilý funění do schodů
11) přestanu trávit tolik volnýho času na fejsbuku!
12) obnovim posílání dopisů
13) doplnim šatník, abych nenosila furt jen mikinu od avignona a fialový kalhoty
14) přestanu bejt tak nesnesitelně líná a ubrečená
15) já budu já a ne někdo jinej
16) vymyslim konečně, co a kam si nechám vytetovat
a hlavně - čistit zuby dvakrát denně!!


God Put A Smile Upon Your Face

26. května 2010 v 19:56 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle
Je to tak příjemný a nezvyklý, vzbudit se ráno, až když sem dosyta vyspaná, pak se líně povalovat v posteli a vstát, až když sama uznám za vhodný, koukat se na film nebo číst knížku bez provinilýho pocitu, že bych se měla učit.. Miluju to.
Co mě tak uplně netěší, je mamky 4týdenní pobyt na táboře a události, co tomu předcházeli (autonehoda, rozchod s přítelem..) - odjíždí už zejtra ráno. Budu jí psát dopisy a snad mi dovolej jí navštěvovat.. Jely sme spolu dneska do Hořic nakoupit slušný pyžama a ponožky a další nezbytnosti a já si pak po obědě zalezla do postele k mtv, kde akorát začlo top 10 písniček od Coldplay (divný, že tam nezařadili Scientistu..?), tak sem měla strašnou radost a slzy na krajíčku, tolik mi to připomínalo roky strávený v Mokřinách, samotnej koncert se Šárkou a všecky ty krásný zážitky prostě. Odpoledne sem vyfotila Klárku, potřebovala něco pořádnýho pro agenturu a když pak viděla fotky, byla uplně v euforii a pořád o nich mluvila. Ještě nikdy sem neviděla nadšenější modelku:)

Když sou takle dvě zvířata pohromadě, tak na ně nemluvíme

24. května 2010 v 22:10 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle
Tak jo, sem nejšťastnější člověk na světě!

Lázeňská svatba Pepy a Lenky

23. května 2010 v 15:52 | Ashuleii |  Z mého pohledu
(c) Larůů
Přijde mi neskutečný, že ještě včera ráno sem vstávala z postele v Třeboni, pak stihla zajet do Prahy a Poděbrad a teď sem zas v Brně. Strávila sem prvních 5 minut v mym pražskym bytě, odhodila tam pár nepotřebností a pak sem si uplně zamilovala to lázeňský město, kde sem se ubytovala v hotelu s výhledem na kolonádu a fotila tam svatbu. Novomanželé mě pozvali i na oběd a větší játrový knedlíčky a lepší svíčkovou sem ještě neměla. A ten dort!! Dvě patra medovníku zabalený do marcipánu, aach. Přišla sem se pak ještě pozdějc večer na chvilku mrknout na afterparty a jak sem tam nikoho neznala a už nebylo moc koho/co fotit, tak sem korzovala mezi lidma a vždycky zastavila u baru pro víno (čehož sem v noci litovala, bylo mi neskutečně zle). Pak si Lenka s Pepou zatancovali novomanželskej tanec a to už sem byla ve stavu, kdy se mi chtělo ze všeho brečet, tak sem si vzala na cestu banán a z velkýho sýrovýho koláče odkrojila kousek brie a vrátila se na pokoj. Špatně se mi spalo a o půl sedmý sem zas byla vzhůru, abych zpracovala fotky. Po poledni sem výsledek několikahodiný práce předala, dostala za to spoustu peněz a sedla na vlak. Poděbrady sou strašně krásný, samá zeleň a fontána, určitě si tam brzy zase udělám vejlet:)
PÍSNIČKA K NOVOMANŽELSKÝMU TANCI - všichni povinně poslechnou a pobrečej si!


Zajímalo by mě, jestli maj tučňáci kolena..

19. května 2010 v 14:44 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle
Baví mě zůstat celej den v pyžamu.
Fotit tu moc nemůžu, resp. nemam koho/co. Sck a nebeská mě za to nesnášej, tak už je s foťákem neterorizuju. Zbyla sem si akorát já, poetický odpolední světlo a promoklý ulice.
Miluju banány a psylliovej chleba (a pár kostiček hořký čokolády, co kradu Honzovi).
Když mi nejde spát, koukám na filmy. Piper Perabo je supr!
Líbilo se mi, když tu voněla moučkovym cukrem pocukrovaná bábovka a natrhaný šeříky..
A ráda dostávám dopisy, i přes to, že sou odeslaný s několikaměsíčním zpožděním a jen přes email.

Ještě jsi nepromluvil a už v nesrozumitelném jazyce

18. května 2010 v 9:35 | Ashuleii |  About Ashu
Kdyby ještě někdo nevěděl, odkaď (mimo jiný) plynou moje častý fotokrizový stavy:)
http://franekchrzonszcz.deviantart.com/


Notice me if you use this. Link back, please:)

15. května 2010 v 10:18 | Ashuleii |  About Ashu
Protože od určitý doby nahrávám na deviantart fotky do kategorie stocků a několik sem si jich oblíbila, tumáte malou ochutnávku toho nejpovedenějšího:)
(c) Larůů

Výzva k fyzickému aktu lásky

13. května 2010 v 19:31 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle
Mam ráda odstín zelený z čerstvě rozvinutejch bukovejch listů, kterejch je v týhle době všude kolem tolik.
Z pondělka si nejvíc vybavuju.. Pozdní večer, noc a brzký úterní ráno, kdy sem se po víkendu viděla konečně s Tomem, leželi sme spolu v posteli a do půl třetí si povídali o český literatuře. To bylo strašně pěkný.
Úterek - výborný focení s Topy.
Středa - vstávání v šest ráno a cesta do Turnova, kde mě na nádraží vyzvedl třídní taxík (luxus srovnatelnej s limuzínou!) a o chvíli pozdějc šílená vlna nostalgie, když sem se zas octla v ústavu, kam sem 7 let chodila. Veselý přivítání se spolužákama a uplně pohodový focení, ty zasněný pohledy v dál jim šly moc dobře!:) Potom ještě courání po městě jak za starejch časů s Šárkou a Áďou, banánový věci v ovocňáku a shánění převleku na jejich poslední zvonění. Do Brna sem dorazila v devět večer, uplně umrtvená, kde mě přivítal špatně naladěnej Tom.
Čtvrtek, poslední zvonění na Elgartce, ze všech se stali uplně stylový hipíci. Odpoledne mě navštívila mamka, aby mi odvezla věci k sobě, stěhování už je za dveřma, viď.
Nó a zejtra poslední středoškolský vysvědčení, cesta do Třeboně za nebeskou a intenzivní studium na maturitu. Uuf.


Buď jak labuť

10. května 2010 v 20:58 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle
Mam ráda tyhle deštivý dny, temný mraky na obloze, čerstvej vzduch a nejzelenější zelenou všude kolem. Čekala sem dneska na balkoně, až se rozprší. Marně. Dokoukala sem vynikajícího Eda Wooda a snědla ovesnou kaši s javorovym sirupem. Potřebuju najít ušák, ale žádnej sem v bazarovym nábytku na Cejlu nenašla, stejně jako prskavky prostě nejsou nikde k sehnání..

V sobotu, než sem vyzvedla sistr s kamarádkou na nádraží, sem si ještě udělala krátkej vejlet na konečnou 4 do Obřan a našla sem tam úžasnej most a starou továrnu a pěkně si při tom zamazala kecky. Všecko bylo krásně mokrý a svěží, mm. Doma sem pak rozestlala holkám v Márovo pokoji (jestli se to doví, tak mě asi přetrhne..) a sama si zalezla do až moc velký postele s čajem a Johnnym Deppem.

Neděle, budík na sedm ráno, brr. Macu sem dala instrukce, jak se dostane k univerzitnímu kampusu a sama sem jela Sabinu vyprovodit na Poříčí. Ta trubka si špatně cvakla lístek a když sme byly zastávku před výstupem, přišel nekompromisní revizor a dostala pokutu. Tentokrát sem ho vyčítavě nezpovídala, jestli ho tadle práce těší a nerozbrečela sem se před nim jak posledně. Pak sem courala po okolí, objevovala tajemný skrytý zahrady a další starý továrny, až sem se uplně náhodou dostala k výborně pomalovanejm stěnám, tak si je fotim, du dál a najednou stojim před budovou favu, uplně mi to udělalo radost, že sem to tak našla. Škoda, že mi moc nejde kreslení a nemam fantazii, líbilo by se mi studovat tam.. Zbytek neděle už za moc nestál a ani dneska nejsem v nějaký euforii nebo tak, ale je mi tak nějak příjemně klidně a ani tý maturity se už moc nebojim a věřim, že všecko dobře dopadne.

Ber to, Berto!

8. května 2010 v 17:36 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle
(c) Larůů
Tak nejdřiv se mi zdá, jak mě táta s jeho přítelkyní příšerně tyranizujou a křičej na mě, že sem nemožná a neumim fotit a do toho mě od nich mamka nechce odvízt a snad i dokonce brečim ze spaní zoufalstvím. Pak se vzbudim celá zpocená, venku leje, takže plánovaný focení se nekoná. Po ranním kafi a emilu od mé milé vyleze slunce, tak beru papíry do zsv, hrachový lusky, banán a sluneční brejle a jedu na Petrov chytat bronz a natlouct si znalosti do hlavy. Kupodivu umim po třech hodinách 8 otázek z filosofie, ten vynikajícnej pocit za tu dřinu stál! Tak se odměnim tabulkou karamelový čokolády (a vlastně předtim taky palačinkou) a hned ji snim. Chvilku okounim doma, ještě se stihnu rozloučit s Tomem a pak jedu lovit sprostý nápisy do ulic Brna (zbejvá poslední).
No a včera! Jedu si takhle za Miškou na Lesnou pro MO do dějin umění na okopírování, s plánem zajít do blízkýho kopycentra, který, jak pak zjistim, už neexistuje! Propadla sem panice, za necelou hodinu sem měla otázky vrátit a M. nemá telefon a já div nepropukla v pláč s myšlenkou, že to je konec, neodmaturuju z dějin! Nakonec sem to ale zvládla, sem holka šikovná. Už jen zbejvá se to naučit:) Pak nečekaný setkání s Meow, jedinej světlej bod v tom pitomym pátku. Po dvou příjemně propovídanejch hodinách běžim Kobližnou na šalinu a zastaví mě špatně česky mluvící pani z církve ježíše krista a snaží se mi vymejt mozek nesrozumitelnejma nesmyslama. Tak jí zarazim s tim, že tohle všecko už vim, že ze mě máma vychovala katolíka a že pospíchám! A ona si na mě drze vezme číslo a že prej až odmaturuju (chachá), tak se sejdem a pak nevim, co se bude dít. Achjo. Kvůli tomu sem pak nestihla bejt včas na bytě, abych tam pustila majitele s novejma zájemcema, tak si ze mě utahovali. A vrcholem všeho bylo, když sem se přiřítila do hospody plánovaný narozeninový oslavy a nikde ani noha a to tam mělo až na pár jedinců přijít veškerý spolužactvo. Tak sem dotčeně (a asi víc než to zklamaně) odjela zpátky dom, cestou si koupila krabici mlíka a dva ořechový šátečky a usnula u filmu.

Future plans in photography

8. května 2010 v 16:59 | Ashuleii
Thinking of:
ADRIANA F.

Chceš se naučit hrát na kytaru? Tak na ní nesahej!

6. května 2010 v 16:56 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle
(c) LarůůUž mi dorůstaj vlasy! A naše kuchyň voní opojnejma šeříkama, já je prostě miluju.. V posledních dnech se stravuju po samejch kavárnách a restauracích, v albertu i za nákup toaleťáku platim kreditkou a cejtim se díky tomu hodně krutopřísňácky a teď už taky docela provinile, takovej luxus bych si neměla dovolovat. Takže ode dneška začínám šetřit, jo? A taky se učit! A chodit do školy, včera a dneska sem si udělala studijní volno, za celou dobu sem si nepřečetla ani slovo z filosofie, zato sem zkoukla Piráty na vlnách a Telefonní budku a ještě mě čeká Schindlerův seznam.. Ani nepočítám, kolik dílů Přátel sem za tu dobu stihla. Stydim se jen trochu.

Zejtra mě čeká uzavření poslední středoškolský docházky a narozeninová oslava dvou spolužáků, v sobotu snad znovufocení s Danielkou, pak tu přespí sistr a v neděli pravděpodobně směr Turnov a další tablo. Pak snad nebudu mít v hlavě nic jinýho než Aristotela a Schopenhauera a Maupassanta a Corbusiera a slovíčka do business english. Uf. Držte mi všecky palce i pěsti, protože jestli to nedám, tak se pudu zabít.

(A třeba mi napište, jaký je vaše oblíbený slovo a co vás v poslední době potěšilo..)


Crystalized

5. května 2010 v 12:28 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle
V posledních dnech mi udělalo radost setkání s Topy a snídaně ve Spolku s Tomem (ono se vůbec celý včerejší ráno povedlo) a pak ještě focení s Sheeni, unavilo mě naprosto zbytečný několikahodinový sedění ve školní lavici a otrávila znovuobjevivší se fotokrize a pocit, že fotim sračky.