Červen 2010

This is so going on my blog!

30. června 2010 v 1:32 | Ashuleii |  Z mého pohledu
Jestli se někdo radoval, že sem umřela a už nenapíšu, tak se šeredně spletl. Po třech vynikajících dnech sem zas onlajn a přidávám pravidelnou dávku emocí (a fotek především) :)
Takže ještě k sobotě, to sem byla s indiánkou na United Island, poznala její kamarádku Jířu, na Střeleckym ostrově se nám nabídl jako oplodňovač jeden ochotnej kluk, snědly sme pečený brambory se zeleninou, na Kampě si poslechly Kocábovou (doprovázela ji Terezka!) a bohužel prošvihly Čokovoko. Taky sme si daly limetkovou tříšť a pocouraly městem.

V neděli sem vystoupila z autobusu v Mladý Boleslavi a přivítala se s mamkou a Vénou a jely sme za bábinkou do Příšerovic. Když si doposlechla mši v rádiu a dozpívala a mamka doprala prádlo, vyrazili sme do Turnova na jídlo k Bájovi, kde to tak miluju a tak dlouho sem tam nebyla. Odpoledne pak návštěva tety se sestřen na Roudným, procházka do lesa a krátký posezení s místníma (už sem uplně zapomněla, jak mi kluci kdysi řikali Kajdžusko, brr). A pár borůvek a jahod k tomu, mňam! Po pátý rozloučení s mamkou a čekání na námku na Áďu a rozpaky z přátelskýho opilce ("Co to čteš? Přečti mi dva odstavce, jo, tak se nestyď!"). Pak lusky v parku a rýže na kari s kuřetem a vanilkovej koktejl v Maškovce a zmatky s autem a přivítání se se Šárkou. Sangrie, plastový sedátka na stadionu, chytání světlušek, spadlej foťák na zem a povídání o prasárničkách:) Miluju je obě, navždycky. Cestou k autu nám pan hvězdář s velkym dalekohledem ukázal saturn a mars, to bylo moc pěkný. Nejhodnější Adélka nás pak odvezla až domů, kde sme si rozestaly na zemi v obýváku a vyjímečně bez povídání před spaním usnuly.

V pondělí snídaně do postele, několik dílů Přátel a cesta vlakem za Áďou do Sedmihorek na oběd. Dostaly sme bezva ledový kafe na účet podniku, výborný jídlo a pak jako bonus i deku, abysme se mohly plácnout do kempu k vodě:) Vypálila sem si trochu sandály, prohrála se Šárkou v piškvorkách a nechala si natetovat jednorožce na záda:) Pak cesta zpátky do Turnova, koukání na HIMYM a jedení čokobonbonů a v osm sraz s Kubou u viaduktu, nákup dostatku alkoholu na večer (mňam frisko!) a setkání se s ostatníma a válení se na žoku a jedení pizzy a pizzachleba a kluci pak lezli na radnici a my si dole fotili ruce a nohy a vlasy a předváděli Beatles na přechodě a pak si koupali nohy v kašně a vyprovokovali policajty, aby nás přišli zkontrolovat:) Někdy k ránu pak snaha přesunout maršmelouny v puse z jedný tváře přes zuby do druhý a kopání si s maršmelounama a pak už cesta domů a spaní.

Hehe a dneska sme se Šári zůstaly v pyžamu až do oběda a pěkně mě zklamal Benny a Joon, co akorát začal v telce, kdysi sem to viděla u Anči a přišlo mi to suprvtipný a navíc tam hrál Johnny, no teď mě to nebavilo a tajně sem u toho spala. Ještě sem pak koupila tátovi bonboniéru, měl včera svátek, stavila se u něj a sice nebyl doma, ale popovídala sem si s jeho přítelkyní Hankou a její dcerou Sabinou a vypila si domácí mojito a odjela zpátky do Prahy s dobrym pocitem. Večer ještě s indiánkou do Ryby a po městě a vymejšlení, v kterym domě budem bydlet a jak si to v něm zařídíme. Dostala sem náušnice s očima:)

A dneska ráno (v půl šestý!!) fotim a pak oslavim indiánčino vysvědčení v parku a obědem a pak du na pracovní pohovor do Boulevard bageterie, tak mi držte palce a milujte mě a nepřestávejte mě číst! Díky:)

(A Šárinka má dneska svátek, tak všecko nejkrásnější, puso*).

Název článku si vymyslete sami

26. června 2010 v 12:41 | Ashuleii |  Z mého pohledu
(c) Larůů
Jen takovej menší fotoreport:)
Čtvrtek, 11 večer, už si chystám pyžamo a ručník do koupelny, že se osprchuju a pak si v posteli budu číst, když mi přijde smska od Zdendy a ať du někam kalit. Tak sme se sešli ve Vagonu, povídali si o pikantnostech a on předváděl tanec u dřevěnýho sloupu s pivem na břiše:) Kolem čtvrtý ranní sme pak sebou oba docela vyčerpaní plácli každej do jedný telefonní budky a volali sme si. Pak už sem tak nějak doklopítala domů a někdy ráno mě pak vzbudila mmska od Zdendy s inzerátem na ztracenou kočku, co se menuje jak já:)
No a včera, to sem vyspávala asi do jedný, pak honem na Karlák za Nadiou a do modelingový agentury, kde dělala pro mdls.cz rozhovor s vítězkama nějaký soutěže. Byla fuška se tam vůbec dostat, trvalo nám dlouho, než sme to našly a pak samotný povídání o průběhu soutěže a koníčkách a plánech do budoucna bylo pro mě trochu únavný, ale rozhodně zajímavý. Pak ještě rychlej cvak Nadii v ulici a úprk před deštěm, odpočívání doma a nečekaný focení s Kač.
Dneska bezva snídaně s Jit u Hájka, trochu focení, trochu nakupování bot a šatů a za chvíli mě čeká další příjemný odpoledne s indiánkou.
(Plus komentář k fotce tady vedle - fuj, kde je jako sakra vidět těch 8 shozenejch kilo? Nespravedlnost! Ale chtěli ste můj reprezentativní outfit, tak tady je, no.)


Jsem skvělá a voním hezky!

25. června 2010 v 11:11 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle
Mmm. Včera sem se měla nádherně.

Like a cute bunny

24. června 2010 v 19:44 | Ashuleii |  Z mého pohledu
Aneb moje první honorovaný focení:)
(c) Larůů

Jak se kapustňák toulal Prahou

23. června 2010 v 17:00 | Ashuleii |  Z mého pohledu
Žádnej kamarád na mě dneska dopoledne neměl čas, z brigády se mi taky nikdo neozval a už mě nebavilo válení se v posteli, tak sem vzala foťák, cíleně se ztrácela v spletitejch pražskejch uličkách a dokumentovala. Taky mam novej šampuk z Lushe, četla sem si u břehu Vltavy, navštívila marcipánku v nemocnici a snědla svůj vůbec první letošní meloun! Teď přemejšlim, co se zbytkem dne..
Spolubydlící mě huboval, že sem mu nepředstavila Šárku s Áďou, když tu byly:) A pak u mě hledal vývrtku, kterou sem tu teda nikde neviděla, natož abych jí použila.
Včera sem se prošla na Karlín, nechala na sebe kontakt ve svatebním salónu a měla rozporuplný pocity z lidí a jejich reakcí na to, co mam na sobě. Chtěla sem vypadat reprezentativně, tak sem do sukně do pasu nacpala košili, k tomu dvoubarevný punčochy a boty na minipodpatku a hned mi každej zastavoval na přechodu a přidržoval dveře. Je to příjemný, ale stejně sem se cejtila mnohem líp, když sem se pak po krátkym setkání s indiánkou (vyrobila mi čelenku s ptákem, kterou sem dlouho chtěla*) převlíkla do volnejch kalhot a mikiny a utíkala k Mánesovi za If. Seděly sme na zídce u řeky, pily lambrusco, věnovala mi jednu svou lakystrajkovou cigaretu a z pusy rudě namalovaný Chanelkou jí lítaly slova tak neskutečně rychle, že sem někdy skoro nestíhala. V jednom obchodě sem pak viděla pána, co mu brejle držela pohromadě taky sichrhajzka, to mi udělalo radost:) A taky bylo zvláštní slyšet od mý fotografický ikony zpovídání se z pocitů, který mam sama dost často. Víš, jakože je strašně moc lidí lepších než já a že nikdy nebudu dobrá a tak.


Perpetuum Mobile

19. června 2010 v 21:38 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle
Tvarohový knedlíky mojí babičky (s borůvkama/jahodama/švestkama/rybízem/jabkama).
Tousty s extra porcí sejra, hodně popepřený a pálivej kečup dovnitř.
Narozeninovej dort od mamky (spoustu jogurtu a tvarohu a smetany a ovoce a piškotu).
Jarní závitky s nudlema.
Kuřecí stejk s americkejma bramborama.
Olomoucký syrečky.
Pizza (nejlíp Quattro Formaggi nebo Polo nebo Frutti di Mare).
Bramboráky (ale bez přidaný mouky).
Rebarborová buchta se sněhem, co vypadá jak krátery na Měsíci. Od tety.
Jakákoliv bageta z Boulevardu.
Hrachovka, česnečka, čočkovka, bramboračka.
Mm, medovník, nejlíp uplně celej.
Ratatují.
Vyloupaný pistácie a taky mandle.
Marcipánová rittersportka.
Třešně.
Mašličkový těstoviny s bazalkovym pestem.
Vánoční cukroví!
Kedluben.


Sem Chuck Norris a já sem Boris

17. června 2010 v 2:07 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle
Co mě na dnešku bavilo:

Koukání na Misfits.
Čokoládovej cookie a muffin z M&S (začínající závislost?).
Setkání s marcipánovou, posezení v kavárně nad jahodovym koktejlem a nivovym toustem, hopsání s růží obsypanou mšicema v ulicích, (samo)(emo)focení se a potkaly sme (ZASE!) Hanu Maciuchovou:)
Dál poprvý na vlastní oči vidění se s verísem, kterej je ve skutečnosti ještě vynikajícnější, milejší a šarmantnější než jak ho znám užnevimjakděsnědlouho z blogísku. A naplánování zejtřejšího společně vařenýho oběda, návštěvy Kaplickýho výstavy v DOXU a focení! Mňam.
Plus opět posezení v Rybě s indiánkou, hledání cesty zpátky do centra a roztomilý rozpaky při loučení.
A nesmim zapomenout na nečekanou večerní procházku po Praze a kolem Vltavy s ohňostrem po boku Sandry, příjemný povídání a porozumnění a nakonec naprosto náhodný potkání Zdendy (kamarád od anouky, viděla sem ho předtim prvně a naposled v Chapeau na přehlídce a řikala mu Darth Vader:)) někde v Karlově ulici cestou domů a změna plánu a posezení a popití v superutajenym skovanym jazzovym klubu.

Teď mam v peněžence posledních sto peněz a to už mě moc nebaví, tak asi půjdu vrátit k Baťovi ty nový sandále a pak mě snad pozvou na pohovor do Coffee heaven a pak už bude strašně bohatá.

Jo a baví mě psát články v naprosto střízlivym stavu, hehe:)
Takže se mam zas skvěle!

Jo a teď sem si uvědomila, že vlastně celou dobu mluvim už o včerejšku..

Forget me if you can

15. června 2010 v 23:41 | Ashuleii |  In my mind
Po třech dnech sem se zas octla v prázdnym pokoji a tichu.
Takhle sem to chtěla, tak proč je mi teď najednou tak divně? Nejde mi brečet a když se nad tim zamyslim, vzala sem celou situaci až moc s klidem, bez větších emocí se jím nechala obejmout a koukala do jeho vlhkejch zarudlejch očí a pak ho příliš brzo vyhnala ven na autobus a pořádně se ani nerozloučila.
Ani nevim, o co se tu snažim, neumim pořádně popsat tyhle neznámý pocity, který zažívám prvně. Po roce a půl (-tak tady už se slzy dostavily-) a vlastně za celej svůj život vůbec teď žiju uplně sama a doteď mi to přišlo výborný. Snad se ten pocit brzo vrátí.

RIP Tupejž & Karolina (17.1.2009 - 12.6.2010)
(Slzy už uschly.)
(c) Larůů
(c) Larůů
(c) Larůů
Dobře mi tak.

Reach me now, teach me how

15. června 2010 v 17:11 | Ashuleii |  Z mého pohledu
24 hodin s mejma nejmilovanějšíma -
(c) Larůů

Prsa prsa prsa!

14. června 2010 v 16:07 | Ashuleii |  Z mého pohledu
Moje poslední dny ve fotkách:)

Kdo mě nezabije, ten mě posílí

11. června 2010 v 21:39 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle
Dneska sem strávila nejhezčí dvě a půl hodiny za posledních několik dní. Sice sem nejdřiv omylem dojela v tom neklimatizovanym autobusu až do Mnichova Hradiště (a cedule "Turnov 18km", to mě trochu bodlo u srdce) a řidič byl pěknej protiva a za mamkou sem dorazila spíš v tekutym než pevnym stavu, ale odměnou mi byl krásně vychlazenej půllitr jahodovýho džusu, příjemný povídání, pochopení a hlavně její obejmutí, který mi tolik chybělo a tak sem ho potřebovala. Taky mi odsouhlasila můj plán utýct po prázdninách do Londýna, že mi to prej po všech stránkách pomůže a tak snad už abych to začla nějak zařizovat, viď:)
Taky sem si zas uvědomila, jak sme si s mámou podobný (ani ne tak vzhledově, jako charakterově). Tak mě s prstem ukazujícím přes rameno varovala, ať nedopadnu jak ona. (Stejně jí děsně obdivuju..!) Jen doufám, že narozeniny, který má 22. července, už oslavíme doma.
Když sme se pak rozloučila a ona mě posadila na autobus zpátky do Prahy, krátila sem si dlouhou chvíli čtením Mužů, kteří nesnášejí ženy a pak se vrátila do města, v kterym už bylo mnohem snesitelněji než v poledne, kdy sem se opalovala na lavičce a srkala mangovou tříšť s citronovou trávou. Proběhl rychlej nákup v Albertoj, doma osvěžující sprcha a teď už se jen budu válet v posteli a odpočívat.
(Jo a z křivd z posledních dnů se tu vypisovat nebudu, protože mi za á přijde trapný rozebírat to veřejně na netu a za bé na to chci zapomenout, takže tak.)

Pouliční černá vdova Terezie Kovalová

9. června 2010 v 22:50 | Ashuleii |  Z mého pohledu
LADY GAGA STREET STYLE!
(c) Larůů

Upozornění: pitím této vody si můžete způsobit pálení žáhy nebo konečníku

9. června 2010 v 17:27 | Ashuleii |  Od pondělí do neděle
(c) Larůů

Po včerejším focení mě Ari vytáhla na koncert Nicelanda ve Žlutejch lázních, koupily sme si mojito a hledaly vhodný místo k utáboření, když s houkáním přijela sanitka a pak i hasiči, policie a potapěči. Koncert se zrušil a my naštěstí odešly dřív, než z Vltavy vylovili neznámýho muže (víc info na novinky.cz). Ještě nikdy sem mrtvolu neviděla a doufám, že to tak zůstane, uf.. Tak sme se vrátily do města a prohlídly si v Mánesovi fotovýstavu Antonína Kratochvíla nebo se skrejvaly před deštěm v Panerii:)


Dneska sem se vzbudila v 4:44 a nemohla usnout, tak sem dala prát prádlo, vysprchovala se a s mokrou hlavou na polštáři zase usnula. V čsob sem pak zaplatila nájem na další měsíc, vrátila šaty do H&M a pak už se potkala s Terkou a jejím Lukášem:) Prošly sme pár obchodů a neobjevili žádný pořádný pánský boty, občerstvili se v bageterii a zchladili u mrazáků v Tescu a pak se váleli v trávě u vody a piknikovali.
Taky sem se chtěla projet na šlapadle ve tvaru labutě, ale kvůli povodním to ještě nedovolujou. Tak snad někdy příště:)


Za chvíli mě čeká vůbec první focení se stylistkou a pak snad procházka podvečerní Prahou. Teda jestli do tý doby neumřu na přehřátí, fuj.


Něco mezi Modiglianim a Fridou Kahlo

8. června 2010 v 1:26 | Ashuleii |  In my mind
Strašně moc sem chtěla napsat něco ukrutně smutnýho a depresivního a přidat k tomu hudební kulisu od Nine Inch Nails, postěžovat si a litovat se, jak mi v posledních dnech všichni rušej domluvený věci, jak sem se snažila duševní bolesti hojit čokoládovejma muffinama a cookiesama, že mě zatim ještě nikam nevzali na brigádu a aby toho nebylo málo, loupe se mi kůže na hlavě víc než kdy dřív, což je fakt pitomý, ale.. Nějak sem si to rozmyslela, beztak to sou malichernosti a mě naplnila nová svěží euforie. Ale tyhle probdělý přemejšlivý noci s otevřenym oknem do ulice si nechávám, ty jo.

Na mym tajnym počítadle to sou už dva tejdny, co sem naposled brečela, to jen pro úplnost. Ani poničenej kotník, příliš velká postel a samota, nespokojenost nebo sebedojemnější filmy a písničky nezapůsobili. Buď ve mě něco umřelo nebo už sem vyrostla z tý přecitlivělý holky a víc se těšim z maličkostí a každýho dne.

Sluníčko mě hřálo na tváři, když sem dneska míjela Národní divadlo a mířila dál ke Střeleckýmu ostrovu. A hřálo, ikdyž už dávno zapadlo a ve Vltavě se odráželo osvícený noční velkoměsto. Kolem se rojily octomilky, pidimyš přeběhla přes cestu a taky kolem prošel Jan Šťastnej..

A nakonec, pro doplnění šťastnýho rozpoložení, doporučuju tenhle poslech:)

Děkuju, že mě čtete.
(c) Larůů