Srpen 2010

You know I dreamed about you for 29 years before I saw you

29. srpna 2010 v 20:31 | ašu kešu |  Z mého pohledu
(c) Larůů
Začnu nejdřiv tim špatnym. Zlikvidovala sem další foťák, Tomův. Vůbec to nechápu, prostě sme si vesele seděli na opulentní snídani/brunchi, zdokumentovala sem všecko to krásný jídlo, pak chtěla ještě vyfotit hrnek špinavej od horký čokolády a už to nešlo. Je mi z toho nanic, je mi nanic ze sebe, pokazim všecko, co se dá. Tom naše foťáky odvez za svym skorošvagrem, tak se budu modlit, aby je dokázal zas dát do pořádku.. Jinak to byl ale supr víkend:) V pátek sem se stavila u Kačenky Tlačenky a jejího nemocnýho kotníku, udělaly sme si holčičí odpoledne, lakovaly si nehty a pak mi čistila obličej a namalovala mě na večer a koukaly sme u toho na Heimu a taky trochu fotily. Miluju její pihy a profil a smysl pro humor a že je pro každou špatnost. Pak sem se sešla s Tomem doma, odložil si u mě věci a vypravili sme se do Crossu na Soliloqui. Tam se k nám přidal Káďa, po koncertě sme lítali zmateně po večerní Praze a čůrali ve křoví a kluci zpívali a přecházeli sme silnici v místech, kde nebyl přechod a koupili si pizzu ve 3 ráno:)

V sobotu se mi pak stala ta nemožná nehoda a příšernost, která mi zkazila náladu až do odpoledne, kdy sem se potkala s Terunkou a Lili, která má neuvěřitelně pevný stehna! Sedly sme si do M&S kavárny a povídaly a pokračovaly v tom i ve Františkovejch zahradách, kde se zrovna natáčel nějakej film a u Národního divadla s nově vyrobenym trávníkem sem se s nima rozloučila a utíkala za Tomem, abysme spolu jeli do Ikey okouknout nábytek a najíst se těch jejich výbornejch masovejch kuliček a vůbec všeho.

No a dneska sme se po vyvalování v posteli vypravili pořídit nějakou poezii do Luxoru a taky něco k obědu (vynikající tortelini s ricotou a středomořskou omáčkou s olivama a nivou, ááh) a k tomu díl seriálu a 500 dní se Summer. Rozloučili sme se asi ve 4, ale zrovna když sem si uvařila kafe, přišla mi od Toma smska, že nejbližší autobus do Brna, v kterym je místo, jede v půl 7, tak sem přelila kávu do termosky a jela mu pomoct se zabíjením přebytečnýho času. Akorát tam na mě nějak padla únava ze všeho. Tohle teď docela vyjadřuje mojí náladu, ale snad se z toho vyspim:)

Stehlík v Praze

28. srpna 2010 v 10:01 | ašu kešu |  Z mého pohledu
Nejlaskavější Stella, co mi půjčila svůj úžasnej fotoaparát, mi včera poslala fotky a já se díky nim fakt utvrdila v přesvědčení, že pořízení starý pevný padesátky s ručním ostřením a redukcí je pro mě skutečnou nezbytností!:)
(c) Larůů

Slow Show

26. srpna 2010 v 23:32 | ašu kešu |  Od pondělí do neděle
Aachjo, tak už sem se radovala, že odložim odbourávání blogovýho bloku ještě o pár dní, ale že koza zůstane celá a blog aktualizovanej. O video z indiánčino chaty, který se ke mě dneska konečně v syrový neupravený verzi dostalo! Tak sem ho s vypětím všech sil sestříhala a tak, počkala sto let na upload a pak na to koukám a zvuk neni synchronizovanej a video je jednou zrychlený a pak zas zpomalený. Takže smazat a nahrát znova, krucipísek.. A mě už asi nezbejvá nic jinýho než dát o sobě po takový době vědět aspoň psanou a doplňující fotkovou formou, no:)

Přidala sem si na svůj seznam oblíbenejch činností chození po doma v ručníku, nošení jen vrchního dílu pyžama, čůrání s otevřenejma záchodovejma dveřma (to jen o víkendu, když sem doma sama) a sbíhání schodů na chodbě, když v jednom patře voní čerstvě vypraný prádlo a v dalšim rajská s knedlíkem.

No a co sem tak za poslední dny dělala.. Snažila sem se s Jitt rozluštit záhadu porouchanýho foťáku a už teda vim, že mam zaseklou závěrku a nemam z toho ani trochu radost.
Dvakrát sem se potkala se Stellou, prvně sme hledaly poklady v antikvariátu, kouřily višňový djarumky na lavičce na Újezdě, couraly městem, koukaly u mě na Přátele a pak si sedly na Václavák s friscem a cookiesama a donutama z M&S (♥ it!) a vymejšlely si svý budoucí byty. Podruhý sem při focení jejích novejch vlasů uklouzla v nenapuštěný kašně s kalužema a málem dostala infarkt, jak sem se lekla, že sem jí něco provedla s foťákem, kterej mi tak laskavě pučila. Udělaly sme si hezkej okruh přes Nuselskej most, kolem Vyšehradu a dál na Albertov a Karlovo náměstí:) A předtim a dneska mi dělala společnost Dominika a s ní poprvý sem letos ucejtila ve vzduchu podzim. Už se na něj moc těšim, je to mý vůbec nejmilovanější roční období. No a v úterý sem vstávala v 5:30, abych stihla dojet do Brna k doktorce pro potvrzení kvůli au-pairování a pak mě Tom pozval na kafe do Trojky, rozvalili sme se v křesle a plánovali víkend v Praze. Pak byl tak hodnej a pučil mi svůj foťák, nevim, co bych si bez něj počala, tyjo...
Dneska se mi zdály hrozný sny o indiánce a klucích, co maj vagínu a onanujou přede mnou a ztracený občance a tak sem pak záhaněla myšlenky na tyhle úchylnosti praním prostěradla a povlečení a luxováním a úklidem celkově. Nemůžu říct, že by to tak úplně pomohlo:)
Zejtra jdu odpoledne navštívit Tlačenku se zničenym kotníkem (sounds familiar!) a pak přijede Tom a pudem ještě s nebeskou na koncert Soliloqui do Crossu a pak už bude skoro září...

//Edit 3:17 - takže druhej pokus o nahrání videa TADY! Jo a použitá hudba: brotherswing od caravan palace, dva - harom kerom, emiliana torrini - jungle drum a a whisper in the noise - the tale of two doves:)


Retromilk

22. srpna 2010 v 18:43 | ašu kešu |  Z mého pohledu
(c) Larůů

Awake

21. srpna 2010 v 16:07 | ašu kešu |  Od pondělí do neděle
(c) Larůů
Mam ráda, když míjim lidi na ulici a oni pěkně voněj. Nebo když mi před byt postavěj obří otevřenej kontejner s všelijakym harampádím a já v něm najdu kabelku. A jakou! Vlastně si jí teda všim Tom.. Koukal z okna a upozornil mě na ní a najednou přišel drzej cizinec a že si jí veme. Tak sem na něj zařvala, ať jí nechá bejt a teď je moje, jupí:) Budu se z ní radovat ještě tejden.. Jinak sem pořád hrozně náladová, ráno sem se vzbudila Tomovi na rameni a bylo mi krásně, ještě sme se chvíli váleli v posteli a poslouchali písničky, on pak usnul a já si pustila Awake (God bless on you, Katie!) a potom mě pozval na pozdní snídani do Panerie a kopeček tvarohový zmrzliny. Zpátky doma se mi zkazila nálada po babiččino a mamčino telefonátu, navíc sem se pak musela rozloučit s Tomem a do ničeho se mi nechtělo, ale slíbila sem Sylvii focení, tak sem se odevzdaně dostavila k botanický a uplně se mi díky ní zas zlepšila nálada:) Jen se mi porouchal foťák, tak sem z toho trochu nesvá, ale snad se dá zas do pořádku.

Jinak už sem teda osvobozená od fixace. Seděla sem v křesle v ordinaci a zubařka mě děsila, že mi rovnátko do zubů za těch 5 let zarostlo, ale nakonec ne:) Jen mi bylo zle, když sem si vždycky odplivla do umyvadla odstraněný zbytky a spoustu krve, fuuj. Teď musim měsíc nosit neustále (krom na jídlo) ty sundavací a pak už jen na noc, to sem zvědavá, jak moc budu poctivá a dodržim to. Pak sme se potkali se Šári u Prince zas a zas tam nebyl náš oblíbenej číšník! Taky sem naprosto náhodně nečekaně neplánovaně potkala Sádyho, tak sem měla fakt radost a vrátila sem mu zbytek věcí ke kameře a taky kazetu (takže se ke mě co nevidět dostane video z indiánčino chaty) a pak sme jako za starejch časů okupovaly drogerii a stříkaly se voňavkama a malovaly si pusu a tak:) V 18:40 sem byla zpátky v Praze, kde mě vyzvedla indiánka a koukaly sme u mě doma na filmy a seriály a zajídaly to studentskou pečetí.

V pátek ráno sme si vypily kávu a horkou čokoládu (naprosto nejlepší, co sem kdy měla!) v mama coffee a pak mi spad ve Vodičkově foťák na zem a rozloučily sme se. O půl druhý rande s Kačenkou Tlačenkou, která mě zahrnula spoustu darů, jmenovitě jablečnym koláčem (mňam mňam), zlatym řetízkem s K (jako Kája i Káťa:)), eiffelovkovym držátkem na fotku, knížkou s kreativníma receptama na dezerty ve francouzštině a krabičkou cigaret, hihi. Pověděly sme si ve Vojanovejch sadech všecky novinky a já pak asi v 7 došla pro Toma na Florenc. Následoval klasickej oblíbenej program zahrnující alkohol na Střeláku a pak přesun do Rock Café. Dobře sme se bavili, mam na nohou modřiny, který ani nevim, kde se tam vzali a smrdim jak popelník. Návrat domů někdy po půlnoci, výtahem nejdřiv do posledního a pak do správnýho druhýho patra.. No znáte to.

Just for a kiss or two

18. srpna 2010 v 20:45 | ašu kešu |  Od pondělí do neděle
Pravidelná dávka informací a fotek o jídle:
(c) Larůů

Sitting, waiting, wishing

18. srpna 2010 v 0:34 | ašu kešu |  In my mind
Protože úsměv nic nestojí a přitom toho tolik dokáže. A tak sem se rozhodla, že se budu víc smát!

Koňský hnůj - 40kg za 45Kč

16. srpna 2010 v 22:02 | ašu kešu |  Od pondělí do neděle
Je stejně snadný mě nenávidět jako milovat.
(c) Larůů


Pes v pudinku!

15. srpna 2010 v 0:05 | ašu kešu |  Z mého pohledu
Kdosi si na formspringu stěžoval, že už jen nudně popisuju, co sem kdy dělala a nesvěřuju se se svejma myšlenkovejma pochodama, postřehama a tak a že málo dělám nápaditý autoportréty. Napravim to, ale ne dneska:)

Je to zvláštní, ale asi opravdu miluju dva lidi zároveň. To se rozhodně hodí, když chci odjet na půl roku do Londýna.. Ale zatim sem takhle šťastná.
Když sem seděla dneska na lavičce na obvyklym místě našeho setkání a čekala na ni, představovala sem si, jak ke mě vždycky (se zpožděním, který jí trpělivě odpouštim) přijde, skloní se a mě na obličeji polechtaj její rozpuštěný voňavý vlasy.
Hledaly sme místo k levnýmu najezení, nakonec našly docela milou restauraci se zahrádkou ve dvoře a z talíře se na nás smál pstruh po mlynářsku. Pak sme bloudily uličkama kolem Staromáku, kolemjdoucí si zas neodpustili protivný poznámky.. V Rybě sme se osvěžily tonikem a mě bylo tak krásně a spokojeně, že sem skoro nepovídala a jen si užívala těch společnejch chvil. Večer sme společně každá ve svym pokoji koukaly na Simpsnovi a já v mezičase upravovala fotky z odpoledne s Terunkou a Nikou, který bylo mimochodem neskutečně příjemný. Budou mi chybět tyhle přátelský setkání..

Včera sem strávila pěknej večer s Jitt, růžovym vínem, friskem, haribo malinama, myškama pobíhajícíma u břehu řeky, bezdomovcema skrejvajícíma se před deštěm, rozvášněnejma slečnama v Rock Café a ještě jednou s Jitt, co mi v noci ze spaní strkala ruce do obličeje a strašně se v posteli roztahovala:)

Je chvilku po půlnoci, tak se ještě kouknu na Mysterious Skin s mym novym idolem. Já toho kluka, co vypadá jak Heath Ledger, prostě žeru.

Dream within a dream

12. srpna 2010 v 13:58 | ašu kešu |  Od pondělí do neděle
(c) Larůů


Přijela sem po dlouhý době na návštěvu do Brna, moc se tam toho nezměnilo. Tom mě vyzvedl dopoledne na Zvonařce a vzal do Podnebí, chybělo mi povídání si s nim. Prošli sme se skrytejma uličkama k Petrovu a pak koupili chlazenou lehkou kolu a tabulku delikátní bílý čokolády a zkonzumovali to u Počátku. Nevadí, že už sem to viděla, měla sem z toho filmu zase husinu a oči zalitý slzama u dramatickejch a dojemnejch scén. A nejen do kinematografický jedný řeky sem vstoupila dvakrát. Stejně propletený prsty a dotek sladkejch měkkejch rtů, nedokázala bych si představit nic přirozenějšího. Vybavená třema viceroykama sem se pak potkala pod hodinama s Darkem, pozval mě na bílý víno a rozpuštěný jehličí do Pegase. Sem ale holka zlá a nevděčná a nejen, že sem mu neprozradila moje úchylky, dokonce sem po chvíli zase utekla za Tomem a Káďou do Desertu. Sedli sme si všichni tři ke klavíru a se strašnym zápalem do něj bušili:) Mile mě překvapila Káďova změna, šel hodně do sebe, kluk jeden ušatej. Ještě sme se posilnili kouskem pizzy (mňam) a doma lančmítem (blé) a usnuli u novýho dílu IT Crowd.


Dneska mě čekalo intelektuální setkání s Kristiánem, posnídali sme ve Spolku tousty a pak sem nahlídla do jeho uměleckýho doupěte, kde vzal svý dva kouzelný analogy a já si s nima mohla chvilku u ledovýho kafe v Andersenu pohrát a obdivovat je. Potom už sem si jen u Toma sbalila věci a on mě doprovodil na autobus. Přijela sem tam původně hlavně kvůli zbytku věcí, co mi u něj ještě od přestěhování zůstalo a nakonec si domů vezu jen plynovou masku a kabelku z Chipem a Dalem, co sem jako malá milovala.


Na večer plánuju omrknout blešák v MeetFactory a zejtra nějaký veselení s Jitt:)

Jo a koukejte, článek s mejma fotkama z Code:Mode na salon.cz :)


Blind my mind

10. srpna 2010 v 22:00 | ašu kešu |  Z mého pohledu
Nikdy mě nepřestane bavit!*
A sice sem z toho trochu rozpačitá a tak, ale založila sem si fan stránku TADY :) Enjoy!
(c) Larůů


Neuspokojující stav věcí

7. srpna 2010 v 19:56 | ašu kešu |  In my mind
Ne že bych se chtěla chlubit, ale stejně se pochlubim. Včera sem tu měla skoro tisíc návštěv! A to nevedu fešnblog ani nejsem Natalia Sadness, cheche. Tak děkuju:)

A to je ode mě z pozitivních oznamů všecko.

Putování s dinosaury

6. srpna 2010 v 19:32 | ašu kešu |  Z mého pohledu
(c) Larůů
Po skoro 4 dnech sladkýho virtuálního spánku sem zas online, máte radost? Já jo:)

Měly sme se parádně. Vstávaly sme, kdy se nám zachtělo, já většinou dřív, abych udělala indiánce klavírní budíček (pár skladeb z Amélie, Philip Glass nebo Mad World od Garyho Julese, víc toho zpaměti po roce nehraní neumim). Pak snídaně na terase, ovesná kaše s javorovym syrupem nebo semínkovej chleba s křenovym máslem a pak podle nálady následovalo focení, koukání na film, výlet na kole (to jednotný číslo tu má svůj význam!), procházka do lesa na houby, vaření (těstoviny na sto různejch způsobů, hihi), koupání u jezu bez plavek nebo třeba likvidace alkoholovejch zásob. Nejrači bych se domů vůbec nevracela, byla to taková pohoda.. Obě ale máme nevyhnutelný povinnosti, tak sme dneska ráno poklidily (za neustálýho broukání si Stálo prase na terase, ještě dlouho mi potrvá, než tu melodii vyženu z hlavy), umyly nádobí, zabalily a vyrazily pěší chůzí směr Čerčany. Až po hodině cesty a stopujícího snažení nám zastavil jeden hodnej pán a dovezl nás před nádraží. Ještě nám zbejvalo trochu času, tak sme na lavičce pojedly housku s nugetou (já) a tuc sušenky s pepřem (indiánka). Do Prahy sem dorazila sama, v Turnově mě po 5 hodinách cestování přivítal šílenej déšť, ale nejsem z cukru, tak sem ze sebe u taťky shodila durch mokrý svršky, dala sprchu a snědla kopec zapečenejch brambor a zakousla to trubičkama (stejný, který sem včera dojedla s indiánkou, ale nechám si sentiment na jindy).

Zejtra mě čeká oslava Sádyho a Tlešovo narozenin u Jadáma na chatě a zbytek nechávám otevřenej, zůstanu tu do pondělního odpoledne, pak zpátky do Prahy a v úterý na otočku do Brna:)

PéeS: Krom nespočtu fotek dodám během několika dní i video z našeho výletování.

I feel so empty without you

2. srpna 2010 v 18:46 | ašu kešu |  Od pondělí do neděle
Tak ještě jeden příspěvek s fotkama ze Zorčiny návštěvy. Snad už tentokrát nikoho nerozhodí:)
Měly sme se vesele. Na rozjezd sme si vypily láhev růžovýho z Markse & Spencera (pořád nemůžu doma najít vývrtku, tak sem zátku vydloubala nožem), máchaly nohama z okna a ležérně vyfukovaly cigaretovej kouř (zní to tak krásně nabubřele!). Před odchodem ven sem na chodbě potkala spolubydlu, kterej mi řek, že mi to sluší (div sem se samym blahem nerozpustila!). V Havaně i Rock Café to umřelo, tak sme s friscem v ruce dohopkaly k řece a pak do jakýhosi neznámýho klubu. Tancovat nám bylo dovoleno jen chvilku, pak přišla lekce španělskýho jazyka (naučila sem se jednu větu a hned ji zapomněla) a chvilku potom i toho brazilskýho. Brr. Nechaly sme si koupit jeden drink a utekly k divadlu, kde sme ležely na zemi a koukaly na hvězdy nebo předtim na řeku. Domů sme doklopýtaly relativně brzo, ale stejně sem toho moc nenaspala.
Ráno rychlá návštěva Žižkova a žehlení a ujišťování a pak absolvování lenivýho courání městem a po obchodech. Bylo mi hezky:)

Zejtra jedem s indiánkou do pátku na chatu, pak musim do Turnova a po víkendu na otočku do Brna. Těšim se na to všecko.

PS: Kdo další si ještě myslí, že působim přísně a má ze mě respekt?:D
(c) Larůů